شنبه 26 خرداد 1403 - 15 Jun 2024
کد خبر: 109516
تاریخ انتشار: 1403/02/16 04:05

راهنمای جامع عیب یابی و رفع ارورهای یخچال فریزر وایت هاوس

 یخچال وایت هاوس یک برند خارجی از یخچال هاست که توان عملکردی مناسبی دارد اما در برخی موارد مشکل خرابی در ترموستات ،دیفراست ، برد یخچال ، فن و ... مشاهده می شود که در صورت بروز این مشکلات کد های خطایی در صفحه نمایشگر این یخچال نمایش داده می شود. این کد ها نشان دهنده نقص در برخی قسمت های یخچال است که باید مورد بررسی قرار گیرد
راهنمای جامع عیب یابی و رفع ارورهای یخچال فریزر وایت هاوس

یخچال یکی از ضروری ترین لوازم خانگی می باشد که به صورت 24 ساعته در حال استفاده است و خرابی آن نیازمند تعمیر وراه اندازی سری می باشد به همین جهت در این مقاله سعی نموده ایم تا با بررسی ایرادات و خطا های یخچال فریزر وایت هاوس ، در صورت بروز مشکل بتوانید آن را در سریع ترین زمان ممکن حل نمایید.

یخچال وایت هاوس یک برند خارجی از یخچال هاست که توان عملکردی مناسبی دارد اما در برخی موارد مشکل خرابی در ترموستات ،دیفراست ، برد یخچال ، فن و ... مشاهده می شود که در صورت بروز این مشکلات کد های خطایی در صفحه نمایشگر این یخچال نمایش داده می شود. این کد ها نشان دهنده نقص در برخی قسمت های یخچال است که باید مورد بررسی قرار گیرد. توجه نمایید که این کد ها صرفا علامتی برای یک هشدار و آگاهی است و خرابی صدردرصدی یک قطعه یا قسمت را نشان نمی دهد. در صورتی می توان قطعی از مشکل با خبر شد که عیب یابی توسط متخصص انجام شود.

ارور های یخچال وایت هاوس

انواع ارور های یخچال وایت هاوس

ارور E0: در صورت نمایش این کد باید سنسور دمای یخچال را بررسی کنید در واقع عدم نمایش درست دمای یخچال و از کار افتادن سنسور که منجر به افزایش و کاهش دمای داخلی یخچال نیز خواهد شد.

ارور E1 : این خطا نشان دهنده مشکل در سنسور دیفراست یا همان سنسور یخ زدا است. هر زمان که مشاهده نمودید یخچال به درستی خن نمی کند یا دچار یخ زدگی و برفک شده است و همزمان این کد را  نمایش داده شده حتما سنسور دیفراست شما خراب شده است.اتصالات سنسور را بررسی کنیدو مطمئن شوید که اتصالات سنسور به برد کنترل سالم و بدون پارگی یا خوردگی هستند.

 ارور E3 : این خطا نشان دهنده مشکل در سیستم یا سنسور تشخیص دمای یخچالاست. برای رفع این مشکل باید،هیتر دیفراست را بررسی کنید: مطمئن شوید که هیتر دیفراست سالم است و هیچگونه قطعی یا سوختگی در آن وجود ندارد.فیوز دیفراست را بررسی کنید: فیوز دیفراست را برای blown شدن بررسی کنید. در صورت خرابی فیوز، باید آن را تعویض کنید. تایمر دیفراست هم ممکن است از کار افتاده باشد، در این صورت باید تعویض گردد.

 ارور E4: این خطا نشان دهنده مشکل در سیستم گاز است اما در یخچال های وایت هاوس از این ارور تعیبر در مشکل هیتر یا المنت می شود. زمانی که هیتر از کار می افتد دمای داخلی یخچال کاهش پیدا می کند و ی زدگی در دیواره یخچال را در برخی موارد مشاهده می نمایید.

ارور HRS یخچال وایت هاوس : یکی از رایج ترین ارور ها در تمامی یخچال های می باشد و زمانی که یخچال به صورت کلی متوقف شده و هیچ کاری انجام نمی دهد نمایش داده خواهد شد. در صورتی که برد اصلی یخچال دچار نقص فنی شده یا به صورت کامل از کار افتاده باشد با ارور HRS یخچال وایت هاوس روبرو می شوید. برای بررسی این مورد حتما از تکنسین های مدرن تکنیک کمک بخواهید تا برای عیب یابی به محل مراجعه نمایند.

ارور های F0،F1، F5، F6 و F7: همه ارور های سری  F  نشان داده شده بالا نشان دهنده خرابی برد الکترونیکی می باشد . در این مواقع باید یخچال را از برق بکشید و اتصالات موجود را قطع کنید و از تکنسین کمک بگیرید. این مشکل بیانگر  آسیب برد از طریق نوسانات برق ، گرمای بسیار زیاد موتور ، نقص در عملکرد یک قطعه دیگر یخچال ، از کار افتادن خازن یا آی سی های برد که منجر به آسیب به کل سیستم برد الکترونیکی یخچال وایت هاوس شده است. جهت عیب یابی آن باید تک تک ببخش ها با مولتی متر و ابزار عیب یاب تست و بررسی شود.

ارور   FF  : در برخی موارد دیده شده که این ارور در یخچال های وستینگهاوس و وایت هاوس نمایش داده می شود که در صورت بروز مشکل در فن یخچال نمایش داده می شود. فن کندانسور به هر دلیلی عملکرد مناسبی نداشته باشد امکان خنک کردن یخچال را ندارد برای همین با این ارور روبرو می شوید. هم چنینی در صورت مشاهده این ارور در یخچال های جنرال الکتریک می توانید این لینک را مشاهده نمایید.

تعمیر یخچال وایت هاوس

مشکلات رایج در خرابی یخچال وایت هاوس

با بررسی های انجام شده و تعمیر یخچال های وایت هاوس توسط تکنسین مدرن تکنیک نتایجی بدست آمده که در اینجا به برخی از رایج‌ترین مشکلات و راه‌حل‌های آنها اشاره می‌کنیم:

  1. یخچال خنک نمی‌کند:

دلیل:

تنظیمات ترموستات: بررسی کنید که ترموستات در دمای صحیح تنظیم شده باشد.

مشکل در درب یخچال: باید درب یخچال به درستی بسته شود و هیچگونه درز یا فاصله‌ای بین درب و بدنه وجود نداشته باشد.

انسداد در فن کندانسور: فن کندانسور را بررسی کنید و از عدم وجود هرگونه گرد و غبار یا انسداد در آن اطمینان حاصل کنید.

مشکل در سیستم گاز: در این صورت باید به یک تکنسین متخصص مراجعه کنید.

راه‌حل:

تنظیم ترموستات: ترموستات را به دمای پایین‌تر تنظیم کنید.

تنظیم درب یخچال: در صورت نیاز، درب یخچال را تنظیم کنید تا به درستی بسته شود.

تمیز کردن فن کندانسور: فن کندانسور را تمیز کنید تا از گردش آزادانه هوا اطمینان حاصل کنید.

  1. یخچال بیش از حد سرد می‌کند:

دلیل:

تنظیمات ترموستات: ترموستات در دمای صحیح تنظیم شده باشد.

مشکل در سنسور دما: سنسور دما را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

راه‌حل:

تنظیم ترموستات: ترموستات را به دمای بالاتر تنظیم کنید.

تعویض سنسور دما: اگر سنسور دما خراب است، باید آن را تعویض کنید.

مشکلات رایج یخچال وایت هاوس

  1.  یخچال صدا ایجاد می‌کند:

دلیل:

لرزش موتور: یخچال باید روی سطح صاف و تراز قرار گرفته باشد.

فن‌های خنک کننده: بررسی کنید که فن‌های خنک کننده به درستی کار می‌کنند و هیچگونه انسدادی وجود ندارد.

لوله‌های مبرد: نباید لوله‌های مبرد به چیزی برخورد نمی‌کنند و در جای خود ثابت بمانند.

راه‌حل:

تنظیم سطح یخچال: در صورت نیاز، از بلوک یا垫 برای تراز کردن یخچال استفاده کنید.

تمیز کردن فن‌ها: فن‌های خنک کننده را تمیز کنید تا مطمئن شوید گردش آزادانه هوا انجام می شود.

بررسی لوله‌های مبرد: لوله‌های مبرد را برای وجود هرگونه مشکل بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

  1.  آب از یخچال نشت می‌کند:

دلیل:

مشکل در لوله تخلیه آب: از عدم انسداد یا پارگی آن مطمئن شوید.

مشکل در سینی تخلیه آب:از عدم ترک خوردگی یا شکستگی آن اطمینان حاصل کنید.

مسدود شدن مجرای تخلیه یخ:  از عدم انسداد آن مطمئن شوید.

راه‌حل:

تمیز کردن لوله تخلیه آب: لوله تخلیه آب را تمیز کنید تا از گردش آزادانه آب اطمینان حاصل کنید.

تعویض سینی تخلیه آب: اگر سینی تخلیه آب ترک خورده یا شکسته است، باید آن را تعویض کنید.

تمیز کردن مجرای تخلیه یخ: مجرای تخلیه یخ را با استفاده از یک سیم نازک یا pipe cleaner تمیز کنید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4pwxb6