-
کد خبر: 637
تاریخ انتشار: 1400/06/06 15:02

علت اخلال در سامانه تعویض پلاک چه بود؟

اشکال در سامانه نوبت‌دهی اینترنتی شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در چند روز گذشته سبب اعتراض هموطنان در سراسر کشور شده است. زیرا نمی‌توانستند وارد این سامانه شوند.

برخی هموطنان تهرانی اذعان داشتند که این سامانه به هیچ عنوان برای نوبت دهی باز نمی شود و زمان وکالتنامه خرید و فروش آنها منقضی می‌شود.

 

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا در این باره گفت: بازه زمانی متفاوت برای مراجعه متقاضیان هر استان به سامانه نوبت‌دهی اینترنتی در راستای رفع مشکل و معطلی پیش آمده تعریف شده و شهروندان باید با توجه به این زمان‌بندی اعلام شده، وارد سامانه شده و برای ثبت‌نام اقدام کنند.

 

وی توضیح داد: با افزایش تعداد متقاضیان در تهران و کلانشهرها مواجه هستیم به طوری که به سرعت نوبت‌ها در سامانه نوبت‌دهی رزرو می‌شود. مراکز تعویض پلاک در شرایط قرمز کرونا با همه پرسنل اما با ظرفیت پذیرش ۵۰ درصدی فعال است زیرا باید خدمات را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ارائه داد.

 

سرهنگ محمدی در مورد مشکل در سامانه نوبت‌دهی شهروندان تهرانی گفت: با توجه به تعداد متقاضیان بالا در کلان شهرها به خصوص در تهران که معطلی ۶ روزه را برای تعیین رزرو و ثبت نام در سامانه نوبت‌دهی در پی دارد، مقرر شد که این سامانه در هر استان در ساعت‌های خاص بارگذاری‌ شود، به این صورت که بارگذاری نوبت جدید در استان‌های بوشهر، تهران، کرمان، گیلان و یزد در ساعت ۸ صبح، اصفهان، حومه تهران، خراسان رضوی، قزوین و هرمزگان ساعت ۹ و همچنین اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خوزستان و فارس در ساعت ۱۰ خواهد بود.

 

رئیس مرکز شماره‌گذاری افزود: متقاضیان تعویض پلاک در استان‌های البرز، کردستان، گلستان و لرستان در ساعت ۱۱، ایلام، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، قم و مازندران در ساعت ۱۲ و چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و همدان نیز در ساعت ۱۴ برای رزرو نوبت در سامانه نوبت دهی اقدام کنند.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر امکان دریافت نوبت تا ۶ روز بعد در سامانه وجود دارد و هر روز در ساعت اعلامی هر استان، یک روز به ظرفیت نوبت‌دهی اضافه می‌شود.

 

سرهنگ محمدی از شهروندان درخواست کرد که در بازه زمانی رزرو شده نه زودتر و نه دیرتر در مرکز مدنظر خود حضور داشته و از همراه داشتن افراد اضافی خودداری کنند.

 

منبع: ایرنا

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4m8qy2