دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
کد خبر: 15275
تاریخ انتشار: 1401/02/07 07:45

سخنان پرویز سروری در روز ملی شوراها

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: متأسفانه امروز از ظرفیت عظیم نظام شورایی استفاده حداقلی می‌شود و در این زمینه ساختاربندی نشده است.

 پرویز سروری روز چهارشنبه در نشستی خبری به مناسبت گرامیداشت روز ملی شورا ها (۹اردیبهشت) افزود: نظام مردمسالار جمهوری اسلامی  ایران بر  اساس حضور مردم شکل گرفت که و تبلور آن هم نظام شورایی است.
وی با بیان اینکه نمایندگان مردم در شوراها در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری موثر بوده و شبکه شورایی به نوعی امانت دار آراء مردم است، تصریح کرد: این ظرفیت یک ظرفیت عظیم است که در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است اما متاسفانه امروز از این ظرفیت بزرگ حداقل استفاده می‌شود و در این زمینه ساختاربندی نشده است.
رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: در شورای عالی استان ها بر این هستیم که کوتاهی‌هایی که از سوی مسئولین در دوره‌های گذشته صورت گرفته بود را جبران کنیم و این موضوع نیاز به تحول جدی دارد.
سروری ادامه داد: در شورای عالی استان‌ها به عنوان شورای فرادست، این تحول باید بالاترین سطح شوراها تا پایین‌ترین سطح در کشور شکل بگیرد.
وی تأکید کرد: فکر می‌کنم نگاهی رویکری باید تغییر کند و عملکردها در جهت حل معضلات مردم باشد و اعتقاد داریم که اولین کار در هسته شورایی باید در جهت حل مشکلات مردم بوده و در زمینه شورایی‌ها باید کارنامه شورایی  داشته باشند.

منبع: ایرنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/488qxm