چهارشنبه 29 فروردین 1403 - 17 Apr 2024
کد خبر: 88044
تاریخ انتشار: 1402/03/30 12:45

فرصتی جدید برای جاماندگان خرید خودرو

مدیر سامانه یکپارچه خودرو امروز خبر جدیدی را برای متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه اعلام کرد. در این طرح قرار است به متقاضیانی که در نوبت دوم با عدم تخصیص خودرو مواجه شدند، فرصتی جدید داده شود.
فرصتی جدید برای جاماندگان خرید خودرو

پس از اعلام نتایج نوبت‌دهی مرحله دوم فروش خودرو، فرصتی جدید برای ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه فراهم شد.

مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: سامانه یکپارچه عرضه خودرو شهریور امسال برای متقاضیانی که در دور دوم خودرویی به آنها تخصیص نیافته است، باز می‌شود تا دوباره نسبت به انتخاب خودرو اقدام کنند.

مهدی تقدسی، اظهار داشت: به ۹۷ درصد از افرادی که در مرحله دوم عرضه خودرو در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی ثبت نام کرده بودند طبق زمان بندی و براساس برنامه تولید خودروسازان داخلی خودرو تخصیص داده شده و براساس نوبت معین شده به این متقاضیان تا پایان سال ۱۴۰۳ خودرو داده می‌شود.

جزئیات طرح جایگزینی برای خرید خودرو

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو افزود: با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و همچنین محصولات جدید در شهریور ماه برای ۳ درصد باقیمانده (افراد متقاضیان مرحله دوم) که خودروی به آنها تخصیص داده نشده، ضمن حفظ اولویت آنها امکان انتخاب خودروی جدید فراهم می‌شود.

وی بیان داشت: در واقع در شهریور ماه، سامانه یکپارچه عرضه خودرو برای ۳ درصدی که در دور دوم عرضه یکپارچه در نوبت تحویل خودرو قرار نگرفته‌اند باز می‌شود و در قالب طرحی با عنوان «طرح جایگزین» متقاضیانی که در دور دوم خودرویی نگرفته‌اند می‌توانند خودروی خود را در سامانه انتخاب کنند و در نوبت تحویل خودرو قرار گیرند.

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو بیان داشت: از آنجاکه این متقاضیان ۳ درصد باقیمانده در دور دوم هستند که قبلا فرآیند ثبت‌نام دور دوم را طی کرده‌اند و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را نیز نزد بانک بلوکه کرده بودند بنابراین با فراهم شدن فرصت انتخاب خودرو در «طرح جایگزین» فرصت دوباره‌ای برای انتخاب خودرو به آنها داده می‌شود و نیازی نیست که دوباره پولی را در نزد بانک بلوکه کنند.

تقدسی بیان داشت: همچنین به همه متقاضیان خودروی طرح جوانی جمعیت و طرح خودروی فرسوده در سال ۱۴۰۲ خودرو تخصیص داده شد که در موضوع متقاضیان طرح خودروی فرسوده طی هفته جاری نتیجه پالایش مشخص و بر روی سامانه اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: برخی از خودروها مانند کوییک اس و X22ProIE همه سفارش‌های متقاضیان را پوشش دادند و برخی از محصولاتی که تقاضای بالایی داشتند مانند شاهین و FMC-SX5 تاریخ تحویلشان به 1403 موکول شده است.

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو درباره زمان برگزاری دور سوم عرضه یکپارچه خودرو بیان داشت: هنوز زمان آن مشخص نشده است، فعلا باید خودروسازان برنامه تولیدشان را اعلام کنند و پس از بررسی‌های لازم زمان اجرای دور سوم عرضه یکپارچه خودرو نیز اعلام می‌شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3w8xv5