-
کد خبر: 16881
تاریخ انتشار: 1401/03/03 00:20

قیمت نفت روی پله ۱۱۴ دلار ایستاد

افزایش تقاضا برای سوخت در امریکا و کمی عرضه و در عین حال کاهش ارزش دلار نرخ نفت را به مرز ۱۱۴ دلار رساند.

از آنجایی که آماده شدن شانگهای برای بازگشایی پس از ۲ ماه قرنطینه که نگرانی رکود اقتصادی را بیشتر کرده بود و نیز افزایش تقاضا برای سوخت در امریکا در مقابل عرضه محدود و نیز تضعیف ارزش دلار، همه باعث شد نرخ نفت در معاملات امروز افزایش یابد.

قیمت نفت برنت با یک دلار و ۴۰ سنت افزایش ۱۱۳.۹۵ دلار فروخته شد.

هر بشکه نفت خام امریکا با یک دلار و ۲۷ سنت افزایش ۱۱۱.۵۵ دلار معامله شد. استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت: «قیمت نفت تقویت شده است زیرا در بحبوحه افزایش تقاضا با نزدیک شدن فصل اوج سفرهای جاده‌ای در امریکا، بازار بنزین همچنان با کمی عرضه مواجه است.»

« پالایشگاه‌ها معمولاً در حالت شیب دار هستند تا عطش بی‌پایان رانندگان امریکایی را در پمپ تغذیه کنند.»

فصل اوج رانندگی در امریکا از قدیم از تعطیلات روز یادبود در پایان ماه «می» آغاز می‌شود و در روز کارگر در ماه سپتامبر به پایان می‌رسد.

به گفته تحلیلگران، با وجود نگرانی در مورد بالا رفتن نرخ سوخت که تقاضا را کاهش می‌دهد، داده‌های ارسالی از برنامه‌های «تام تام» و «گوگل» در هفته‌های اخیر افزایش یافته است که نشان می‌دهد، افراد بیشتری در جاده‌های امریکا هستند.

کاهش ارزش دلار نیز نرخ نفت را در معاملات روز دوشنبه افزایش داد زیرا باعث می‌شود نرخ نفت برای مالکان ارزهای دیگر کاهش یابد.

قرنطینه در چین به عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام، تولید صنعتی و ساخت‌وساز را تحت تاثیر قرار داده است، سبب ترغیب برای انجام اقداماتی در حمایت از اقتصاد، از جمله کاهش بیشتر از حد انتظار نرخ وام مسکن در جمعه گذشته شده است.


منبع: فارس


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3gd9wz