یک‌شنبه 12 آذر 1402 - 03 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1399/09/12 10:26
کد خبر: 78077

کی‌روش از تیم ملی کلمبیا اخراج شد

فدراسیون فوتبال کلمبیا و سرمربی، کارلوس کی‌روش توافق کردند که این مربی به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان کلمبیا به فعالیتش ادامه ندهد.

کارلوس مانوئل بریتو لئال کی‌روش (به پرتغالی: Carlos Manuel Brito Leal Queiroz)‌ زادهٔ ۱ مارس ۱۹۵۳ است.کارلوس کی روش در نامپولا، موزامبیک پرتغال مربی فوتبال اهل پرتغال و سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال کلمبیا است.کی-رُش در دو دوره دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد، و دو دوره سرمربی تیم ملی پرتغال بوده‌است و این تیم را در جام جهانی ۲۰۱۰ رهبری کرد.کی روش همچنین توانست با تیم ملی آفریقای جنوبی به جام جهانی فوتبال ۲۰۰۲ و با تیم ملی ایران به جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ راه یابد.فدراسیون فوتبال کلمبیا با انتشار بیانیه‌ای برکناری کارلوس کی‌روش را از هدایت تیم ملی این کشور اعلام کرد.

سرمربی پرتغالی تیم کلمبیا بعد از کسب نتایج ضعیف با اعلام فدراسیون این کشور از سمت خود برکنار شد.

سایت فدراسیون فوتبال کلمبیا در این باره نوشت:

فدراسیون فوتبال کلمبیا و سرمربی، کارلوس کی‌روش توافق کردند که این مربی به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان کلمبیا به فعالیتش ادامه ندهد.

برای فدراسیون فوتبال کلمبیا داشتن تقریباً دو سال همکاری با او باعث افتخار بود که در آن او تمام ظرفیت کار ، دانش و تجربه خود را که در سطح بین المللی بود ، به ما داد.

نقش ایشان در مسیر ادامه توسعه پروژه‌هایی که با همه تیم‌های ملی کشورمان انجام می شود انکار ناپذیر است.ما برای کارلوس کی‌روش و تیم‌های آینده‌اش بهترین آرزوها را در برنامه‌های شغلی آینده داریم.

از این تاریخ ، کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال کلمبیا روند جستجوی مربی را که در آینده نزدیک، سمت سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان مردان کلمبیا را به عهده خواهد گرفت، آغاز می کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2avzgv