-
آیفون ۱۵

امکانات انحصاری آیفون ۱۵ پرو را بشناسید

هنوز ۱۰ ماه به تاریخ رونمایی آیفون ۱۵ توسط اپل زمان باقی مانده اما شایعات حاکی از آن است که مدل‌های پیشرفته‌تر پرو، سال آینده امکانات انحصاری‌تری نسبت به مدل‌های استاندارد این گوشی خواهند داشت.

مینگ چی کوئو، تحلیلگر اپل، در سپتامبر اعلام کرد فروش قوی مدل‌های آیفون ۱۴ پرو، احتمالا اپل را تشویق می‌کند تفاوت میان مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس با آیفون ۱۵ استاندارد و آیفون ۱۵ پلاس را افزایش دهد. البته باید گفت که بسیاری از تغییرات سخت افزاری، احتمالا از چند سال قبل در دست برنامه‌ریزی بوده اند.

در حال حاضر شایعه شده که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو دستکم پنج قابلیت انحصاری دارند که عبارتند از:

تراشه A۱۷: طبق گزارش نشریه نیک‌کی آسیا، مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به تراشه بیونیک A۱۷ مجهز خواهند بود که با نسل دوم فناوری سه نانومتری شرکت TSMC تولید شده‌اند و کارآمدی و بهینگی بهبودیافته‌تری را امکان پذیر می‌کنند. در این گزارش ادعا شده است سال ۲۰۲۳، دومین سال متوالی خواهد بود که مدل‌های پرو با جدیدترین تراشه اپل عرضه می‌شوند.

پورت یواس‌بی سی سریع‌تر: به گفته مینگ چی کوئو، مدل‌های آیفون ۱۵ پرو، یک پورت یواس‌بی سی سریع‌تر با پشتیبانی از یواس‌بی ۳.۲ یا تاندربولت ۳ خواهند داشت و در نتیجه، سرعت انتقال دیتا با کابل در این گوشی‌ها، سریع‌تر از مدل‌های فعلی آیفون خواهد بود. پورت یواس‌بی سی در مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵ به سرعت‌های یواس‌بی ۲.۰ مانند لایتنینگ محدود خواهد ماند.

حافظه رم بالاتر: شرکت تحقیقاتی تایوانی ترند فورس گزارش کرده است مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به رم هشت گیگابایتی مجهز خواهد بود و مدل‌های استاندارد احتمالا رم شش گیگابایتی خواهند داشت. حافظه رم بالاتر اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌هایی مانند سافاری محتوای فعال بیشتری در زمینه داشته باشند و از بارگزاری مجدد محتوا در زمان گشوده شدن مجدد، اجتناب کنند.

دکمه‌های حالت فیزیکی: مینگ چی کوئو گفت: مدل‌های آیفون ۱۵ پرو دکمه‌های حالت جامد برای صدا و پاور خواهد داشت. این گوشی‌ها، موتورهای تاپتیک بیشتری خواهند داشت که حس فشردن دکمه را شبیه‌سازی می‌کند بدون این که به صورت فیزیکی فشرده شوند و شبیه دکمه هوم در جدیدترین مدل آیفون SE یا ترک‌پد مدل‌های جدیدتر مک بوک است.

به گفته تحلیلگر اپل، آیفون ۱۵ پرو مکس، لنزهای تله‌فو پریسکوپ خواهد داشت. در نتیجه این گوشی حداقل زوم اپتیکال ۱۰ ایکس در مقایسه با سه ایکس در مدل‌های آیفون ۱۴ پرو خواهد داشت.

مارک گورمان، خبرنگار بلومبرگ اظهار کرده است به دلیل تفاوت فزاینده، آیفون ۱۵ پرو مکس احتمالا تغییر نام پیدا کرده و آیفون ۱۵ اولترا نامیده خواهد شد.

کشاندن مشتریان به سمت مدل‌های پرو، به اپل کمک خواهد کرد میانگین قیمت فروش آیفون را افزایش دهد. این روند امسال که فقط مدل‌های آیفون ۱۴ پرو به تراشه بیونیک A16 مجهز بودند و مدل استاندارد آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس همچنان از مدل قدیمی‌تر تراشه بیونیک A15 استفاده کردند، آغاز شد.

بر اساس گزارش وب سایت مک رومرز، اپل مدل‌های آیفون ۱۵ را سپتامبر آینده معرفی می کند. از آنجا که چند ماه به تاریخ رونمایی این مدل‌ها باقی مانده است، احتمال این که معلوم شود امکانات بیشتری خواهند داشت، وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*