-
لیگ برتر | لیگ برتر فوتبال | هفته دوازدهم لیگ برتر

لیگ برتر در هفته دوازدهم نیم فصل اول چگونه بود؟ | بازی حساس دربی در هفته دوازدهم لیگ برتر

امروز با بازی استقلال و پرسپولیس حساس ترین بازی نیم فصل اول هفته دوازدهم لیگ برتر به پایان می رسد.

هفته دوازدهم لیگ برتر از نیم فصل اول از روز دوشنبه آغاز شده است.بازی های لیگ برتر یک روز بعد از جام جهانی 2022 دوباره استارت خورد.در روز دوم رقابت های لیگ برتر در هفته دوازدهم استقلال و پرسپولیس به مصاف هم می روند.این بازی حساس لیگ برتر در ورشگاه آزادی برگزار می شود.

در زیر نگاهی به دو دیدار پایانی هفته دوازدهم لیگ برتر می‌اندازیم:

پیکان - تراکتور

تیم‌های یازدهم و دهم جدول رده‌بندی لیگ برتر در شروع مجدد لیگ برتر در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که تراکتوری‌ها بازهم شاهد حضور یک مربی جدید روی نیمکت خود هستند. با جدایی قربان بردیف، حالا پاکو خمس اسپانیایی هدایت سرخپوشان تبریزی را بر عهده خواهد داشت و در اولین گام باید در تهران به مصاف تیم جوانِ پیکان برود.

تراکتوری‌ها در تعطیلی 52 روزه لیگ برتر اردوی چند روزه‌ای را در ترکیه پشت سر گذاشتند اما پیکانی‌ها در این مدت تنها به انجام برنامه‌های تمرینی در خانه بسنده کرده‌اند. سرخپوشان تبریزی که با 15 امتیاز در جایگاه دهم جدول قرار دارند، کاوه رضایی را به دلیل مصدومیت در این بازی در اختیار نخواهند داشت.

استقلال - پرسپولیس

اولین دوئل ساپینتو با گل‌محمدی در ورزشگاهی که باز هم خالی است. استقلال و پرسپولیس دو رقیب همیشگی حالا شانه به شانه هم در جدول برای صدرنشینی در لیگ می‌جنگند؛ اتفاقی که می‌تواند بر حساسیت‌های همیشگی این بازی اضافه کند اما غیبت تماشاگران، نقطه تاریکی در دربی 99 خواهد بود.

در روزهای آلوده شهر تهران که نفس کشیدن برای همه سخت شده، تنها چند روز پس از نمایش‌‌های خیره کننده تیم‌های دنیا در قطر و چند هفته پس از شکست‌های تلخ تیم ملی در همان رقابت‌ها؛ شاید فقط دیدن دربی بتواند انگیزه‌ای برای فوتبالدوستان ایرانی برای نشستن پای فوتبالِ داخلی ایجاد کند. البته نه از آن دربی‌ها صفر - صفر و کم رمق سالیان اخیر؛ بلکه حداقل نمایشی در حد نام استقلال و پرسپولیس و با ارائه فوتبالی تماشایی و بازی تمیز.

لیگ برتر

سفر غیر منتظره و عجیب لوکادیا به کشورش و مصدومیت بد موقع دیاباته حسابی دست گل‌محمدی را در خط حمله خالی کرده است. اتفاقی که سرمربی پرسپولیسی‌ها را مجبور کرده بار دیگر به یکی از دو گزینه مهدی عبدی یا حامد پاکدل رو بیاورد. در آن طرف نیز غیبت احتمالی ابوالفضل جلالی و عارف غلامی به دلیل مصدومیت، کار ساپینتو را در خط دفاع سخت خواهد کرد. هر چند ساپینتو در نشست خبری اعلام کرده است تکلیف این دو بازیکن به طور کامل مشخص نیست.

از بین استقلالِ 22 امتیازی و پرسپولیس 24 امتیازی؛ به هر حال یک تیم جای گل‌گهر را در پایان این بازی در صدر جدول خواهد گرفت و باید دید در پایان هفته دوازدهم، صدر جدول بازهم به رنگ سرخ خواهد درآمد یا آبی‌های جای تیمِ قلعه‌نویی را خواهند گرفت.

تیم‌های استقلال و پرسپولیس پیش از این در 98 دیدار به مصاف هم رفته‌اند که سهم آبی‌ها 26 برد و سهم سرخپوشان 25 پیروزی بوده است. همچنین 47 مسابقه این دو تیم نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

برنامه دو دیدار پایانی هفته دوازدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

پیکان - تراکتور تبریز، ساعت 15

داور: سیدرضا مهدوی

کمک‌ها: امیررضا آشورماهانی، محمدصالح عرب آبادی و رضا مرادی

ناظر:اسماعیل صفیری

استقلال - پرسپولیس، ساعت 17:30

داور: محمدحسین زاهدی‌فرد

کمک‌ها: سعید قاسمی، محمدجواد مداح و علی‌اصغر مومنی

داور ذخیره: حسن انتظاری

ناظر: رضا سخندان

نتایج شش دیدار روز نخست هفته دوازدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

لیگ برتر ایران

نساجی مازندران صفر - صنعت نفت آبادان 2

مس کرمان صفر - مس رفسنجان 2

ملوان بندر انزلی صفر - سپاهان اصفهان صفر

ذوب‌آهن اصفهان یک - آلومینیوم اراک صفر

گل‌گهر سیرجان 2 - هوادار تهران یک

نفت مسجدسلیمان یک - فولاد خوزستان 4

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*