دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 - 20 May 2024
کد خبر: 91554
تاریخ انتشار: 1402/05/17 06:42

رکوردشکنی چادرملو در ۴ ماهه نخست امسال

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ۴ ماهه منتهی به تیر از فروش محصولات خود ۱۸هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد، این میزان فروش چادرملو در مدت یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است.

همچنین فروش شرکت در تیرماه نیز با افزایش ۳۱ درصدی نسبت به تیرماه سال قبل به ۴۵۴۱ میلیارد تومان رسید. از این رقم ۳۹۹۵ میلیارد تومان فروش داخلی و ۵۴۵ میلیارد تومان فروش صادراتی بوده است. نرخ فروش فولاد، گندله و کنسانتره آهن داخلی و هم چنین فولاد صادراتی در تیرماه نسبت به میانگین ۴ ماهه افزایش قابل توجهی داشت.

بر اساس همین گزارش چادرملو طی مدت ۴ ماهه امسال بیش از ۳ میلیون و ۵۹۱ هزار تن کنسانتره سنگ آهن تر، یک‌میلیون و ۴۹۵ هزارتن گندله آهن، ۶۱۳ هزارو ۳۱۳ تن آهن اسفنجی و ۴۲۰ هزارو ۳۸۸ تن شمش فولادی تولید کرده است که تماما بیش از برنامه پیش‌بینی شده سال ۱۴۰۲ می‌باشند.  لازم به ذکر است، پیش‌بینی می‌شود با توجه به تعدیل صورت پذیرفته توسط شرکت چادرملو در ۶ماهه اول سال ۱۴۰۱، درصد رشد درآمد حاصل از فروش فراتر از درصد اعلامی فوق‌الذکر در مقایسه با دوره مشابه سال قبل باشد و عملا درصد رشد در شهریورماه ۱۴۰۲ مورد بازنگری قرار گیرد.

* شرکت معدنی و صنعتی چادرملو براساس استراتژی کلان شرکت و پیشبرد اهداف تعیین شده جهت افزایش کارایی و هم افزایی اقدام به تملک ۲۵ درصد از سهام شرکت احداث و صنایع معادن پارس (پامیدکو) نمود.

* بر این اساس شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با تحصیل این سرمایه‌گذاری میزان سرمایه خود را در شرکت فوق به میزان ۵۵درصد رساند.

* شرکت احداث و صنایع معادن پارس (پامیدکو) با موضوع فعالیت خدمات مهندسی و تکنولوژی در حوزه معادن و صنایع معدنی و سابقه حضور موثر در صنایع بالادستی و پایین‌دستی فولاد کشور توانسته سهمی مهم از مجموعه پروژه‌ها و قرارداد‌های جاری در بخش‌های پیمانکاری، بهره‌برداری، مشاوره مهندسی و نظارت را به خود اختصاص دهد.

* با خرید ۲۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در شرکت پامیدکو، سهم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به ۵۵ درصد خواهد رسید و با توجه به برنامه چادرملو در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش نرخ تمام شده در فرآیند تولید و حضور شرکت پامیدکو بعنوان یکی از پیمانکارهای اصلی در سطح کشور بالاخص در زنجیره فولاد، افزایش سهام کنترلی اثر قابل ملاحظه‌ای در پیشبرد چشم‌انداز ترسیم شده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خواهد داشت.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4b5vd8