28 مهر، 1400

افزایش ۳۰ درصدی قیمت حبوبات در بازار

دسته‌بندی: تجارت و اصناف

1400/7/4 22:15

افزایش ۳۰ درصدی قیمت حبوبات در بازار

دسته‌بندی: تجارت و اصناف
22:15:00 1400/7/4

حبوبات آخرین‌ماه تابستان را هم با افزایش قیمت پشت سر گذاشت تا مجموع رشد قیمت در بعضی اقلام در ۳‌ماه تابستان به ۳۰درصد برسد.

حبوبات آخرین‌ ماه تابستان را هم با افزایش قیمت پشت سر گذاشت تا مجموع رشد قیمت در بعضی اقلام در ۳ ‌ماه تابستان به ۳۰درصد برسد. نرخنامه شهریورماه سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از افزایش قیمت این محصولات بین ۷ تا ۱۲ درصد حکایت دارد که در یکی از اقلام به‌تنهایی به ۲۸ درصد هم رسیده است.

براساس این نرخنامه، قیمت هرکیلو دال‌عدس در شهریورماه به ۳۲ هزار تومان رسید که در مقایسه با مردادماه ۲۸ درصد رشد داشت. البته برخی اقلام حبوبات نیز هستند که قیمتشان در شهریورماه ثابت ماند.

گندم، سویا، ذرت خشک وارداتی، لیموعمانی، لپه باقلا، ماش و لوبیا سفید اقلامی هستند که قیمت آنها در شهریور رشدی نداشت. زرشک هم جزو محصولاتی بود که تغییر قیمت نداشت.

هرکیلو زرشک پلویی درجه یک در نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار ۷۲ هزار تومان قیمت خورد که با نرخ این محصول در مرداد برابر بود. لوبیا چیتی و لوبیا قرمز کپسولی با ۴۵ هزار تومان قیمت برای هر کیلو هم‌اکنون گران‌ترین حبوبات در میادین هستند که البته قیمت آنها در بسته‌بندی‌های ۹۰۰ گرمی در سوپرمارکت‌ها تا ۶۵ هزار تومان هم می‌رسد. اقلام مختلف حبوبات از ابتدای امسال در مسیر رشد قیمت بوده و برخی اقلام در نیمه اول امسال تا ۴۷ درصد گرانی را تجربه کردند.

قیمت-حبوبات

 

 

برچسب: قیمت ، گرانی ، حبوباتhttps://smtnews.ir/direct/2869

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |