پنج‌شنبه 30 فروردین 1403 - 18 Apr 2024
کد خبر: 102088
تاریخ انتشار: 1402/10/16 13:02

کاهش قیمت سکه و طلا در بازار

در بازار امروز شنبه 16 دی ماه 1402 قیمت دلار،سکه و طلا نزولی شدند.
کاهش قیمت سکه و طلا در بازار

قیمت دلار امروز شنبه ۱۶ دی‌ماه در بازار ارز هرات اندکی رشد کرد. آن طور که معامله‌گران مدعی بودند اسکناس آمریکایی در معاملات نقدی دو روز قبل با ۵۰ هزار و ۴۸۰ تومان به کار خود پایان داد و امروز با ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان بازگشایی شد اما نتوانست در این مرز ماندگار شود و در نیمه ظهر تا ۵۰ هزار و ۴۵۰ تومان پایین آمد. این قیمت در مقایسه با روز پنجشنبه هفته قبل افت محدود ۳۰ تومانی را نشان می‌دهد.

برخی از فعالان بازار معتقدند تا زمانی که دلار هرات بالای ۵۰ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان است احتمال تست مرز ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان وجود دارد، در غیر این صورت در سناریو بعدی دلار می‌تواند به سمت کف کانال ۵۰ هزار تومان عقب‌نشینی کند.

همچنین امروز نرخ حواله درهم خاکریز ۱۴ هزار تومان را از دست داد. به‌عبارت‌دیگر قیمت درهم که دو روز قبل با ۱۴ هزار و ۲۰ تومان بسته شده بود امروز با ۱۴ هزار تومان راهی بازار شد و در نیمه‌روز تا ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان پایین آمد.

بررسی‌ها در مورد تهران هم حکایت از نزولی شدن نرخ دلار دارد. برخی از معامله‌گران دو روز قبل مدعی بودند که دلار تا ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان بالا رفته است. البته فعالان بازار می‌گفتند این رشد قیمت هیجانی بوده و احتمال اصلاح‌شدن نرخ دلار را قوی می‌دانستند. بنا بر ادعای معامله‌گران نرخ دلار در بازار غیررسمی امروز از کانال ۵۱ هزار تومان عقب‌نشینی کرد و با ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید.

 

 

 

قیمت دلار اصلاح می‌شود؟/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 دی

قیمت دلار اصلاح می‌شود؟/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 دی

اقتصادنیوز : فعالان بازار می گویند با فروکش کردن هیجان بازار ارز، احتمالا قیمت دلار به زودی وارد مسیر اصلاح خواهد شد.

امروز یک خبر نفتی توجه بازیگران ارزی را به خود جلب کرد. رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شده است که ایران محموله‌های نفتی به چین را متوقف کرده تا قیمت بالاتری بگیرد. در واقع چشم‌بادامی‌ها دومین قدرت اقتصادی بزرگ جهان است و در سال‌های اخیر با وجود تحریم‌های شدید آمریکا یکی از خریداران بزرگ نفت ایران بوده‌اند .

آن‌طور که رویترز نوشته پالایشگاه‌های چین، حدود ۹۰ درصد از صادرات نفت ایران را در خود جای می‌دهند. به‌عبارت‌دیگر چون نفت ایران تحریم است چینی‌ها آن را به‌عنوان نفت مالزی یا اماراتی وارد می‌کنند. واردات نفت ایران به‌عنوان دیگر محصولات نفتی نیز از دیگر ترفندهای چین برای دورزدن تحریم‌هاست.

گفتنی است که افزایش و رکوردزنی صادرات نفت ایران در چندماهه اخیر یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت دلار و انتظارات معامله‌گران بوده است.

فارغ از بازار دلار، قیمت طلا و سکه امروز کاهشی شدند. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز افت تقریباً ۱۳ هزارتومانی را تجربه کرد و بر روی ۲ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. از سوی دیگر قیمت سکه امامی هم با ریزش ۳۰۰ هزارتومانی بر روی ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار گرفت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4pwp8o