-

مدیرعامل فولاد هرمزگان: رشد تولید در فولاد هرمزگان/ تولید تختال در هرمزگان باز هم رکورد شکست

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: در سال ۱۴۰۳ که با عنوان سال جهش تولید همراه با مشارکت مردم نامگذاری شده است، شرکت فولاد هرمزگان علیرغم مشکلات و چالش‌های موجود توانست در ۲ ماهه اول امسال و مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 3.7 درصدی تولید تختال و رشد 8.9 درصدی تولید آهن اسفنجی را به ثبت برساند.

مدیرعامل فولاد هرمزگان: رشد تولید در فولاد هرمزگان/ تولید تختال در هرمزگان باز هم رکورد شکست

به گزارش روابط عمومی فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان با بیان این مطلب افزود: در واقع این میزان از افزایش تولید گامی موثر برای تحقق اهداف مجموعه فولادهرمزگان جهت افزایش ظرفیت تولید تختال به‌عنوان طرح‌های توسعه‌ای این مجموعه بزرگ فولادی است.

معروفخانی همچنین با اشاره به رشد تولید تختال در 2ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: یکی دیگر از دستاوردهای فولاد هرمزگان در ابتدای سال 1403، افزایش تولید تختال است، به این شکل که میزان تولید این محصول در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری به میزان 324 هزار و 308 تن به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد 3.7 درصدی همراه شده است.

وی ادامه داد: طی آمارهای بدست آمده میزان تولید آهن اسفنجی در فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۳ به میزان 8.9 درصد توسط واحد احیا مستقیم شرکت فولاد هرمزگان به ثبت رسیده است. به این شکل که کل میزان آهن اسفنجی تولید شده در 2 ماهه اول امسال 342 هزار و 804 تن به ثبت رسیده و این درحالیست که رقم ثبت شده درمدت مشابه سال گذشته به میزان 314 هزار و 816 تن بوده است.

به گفته وی، از دیگر رکوردهای واحد احیا مستقیم در اردیبهشت ماه رکورد ماهیانه تولید آهن اسفنجی مدول A به میزان ۸۷ هزار و ۷۲۹ تن، دو رکورد تولید روزانه در مدول A و دو رکورد تولید روزانه در مجموع دو مدول بوده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه سخنانش به سخنان رییس جمهور شهید آیت الله رییسی که در افتتاحیه پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۴ مگاواتی فولاد مبارکه بر این جملات که «ما اجازه نخواهیم داد که دشمن شاد شود؛ ما حتما تولید کشور را ارتقا خواهیم داد و رشد تولید را در کشور به آنجا خواهیم رساند که مردم آرامش پیدا کنند و شما پیش روی خودتان کارنامه درخشان صنعت فولاد را ببینید» اشاره داشت و تاکید کرد: فولاد هرمزگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های موفق گروه فولادمبارکه همواره در مسیر تولید و توسعه پایدار گام برداشته و در تلاش است با وجود سختی‌های موجود در مسیر، به اهداف تعیین شده این مجموعه دست پیدا کند.

معروفخانی افزایش تولید آهن اسفنجی را به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات فولاد هرمزگان برشمرد، چراکه با توجه به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت و بالابردن میزان تولید اسلب، تامین مواد اولیه مورد نیاز جزو اولویت‌های فولاد هرمزگان قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*