جمعه 25 خرداد 1403 - 14 Jun 2024
کد خبر: 16094
تاریخ انتشار: 1401/02/21 01:02

تلاطم در نمایشگاه کتاب

کمتر از چند ساعت مانده به آغاز سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران و در حالی که کار ناشران برای آماده‌سازی غرفه‌های خود به دیروقت افتاد بسیاری از غرفه‌ها همچنان بلاتکلیف‌ مانده‌اند.

سی‌وسومین دوره نمایشگاه کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه آغاز به کار می‌کند و ماراتن ناشران در مصلی تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت. به گفته مسئولان ۲۸۰۰ ناشر برای شرکت در این رویداد ثبت نام کرده‌اند که ۱۱۰۰ ناشر به خاطر امکان حضور صرف در نمایشگاه مجازی ترجیح داده‌اند صرفا در نمایشگاه مجازی کتاب که همزمان با این رویداد در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود، حاضر شوند.

 اما با توجه به بازه زمانی کوتاه‌مدت برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه و تحویل غرفه‌ها از روز ۱۸ اردیبهشت‌ماه، دور از ذهن نبود که ناشران تا ساعاتی مانده به آغاز کار نمایشگاه مشغول غرفه‌آرایی و چیدن کتاب‌های خود باشند. این اتفاق هرساله می‌افتاد که تعداد اندکی از ناشران خود را به روز اول نمایشگاه نرسانند  اما امسال این موضوع پررنگ‌تر است و به نظر می‌رسد تعداد بسیاری از ناشران خود را به روز اول نمایشگاه نرسانند زیرا تعداد غرفه‌های بلاتکلیف زیاد است و باید ببینیم در روزهای آینده وضعیت این غرفه‌ها چه خواهد شد؛ آیا به ناشران دیگری واگذار می‌شوند یا خیر؟

موضوع دیگری که وجود داد هنوز کارت‌های شناسایی غرفه‌داران صادر نشده است. همچنین دستگاه‌های کارت‌خوان ناشران هنوز کامل نشده است. البته در سال‌های قبل هم در ساعت‌های اولیه نمایشگاه دستگاه‌های کارت‌خوان ناشران اختلال داشت و هنوز آماده نبود.

مسئله دیگر این‌که هنوز کارت پارکینگ  ناشران هم آماده نیست و مشخص نیست آیا پارکینگ به غرفه‌داران تعلق می‌گیرد یا نه؟ البته این موضوع درباره خبرنگاران هم صدق می‌کند.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4y8oeb