-
کد خبر: 74991
تاریخ انتشار: 1399/05/27 18:31

طرح بزرگ ساخت خانه برای مددجویان بهزیستی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء کلنگ خورد

مراسم کلنگ‌زنی 300 واحد مسکونی برای مددجویان معلول و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمان و فارس برگزار شد

 برنامه ای که به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، رییس سازمان بهزیستی و مدیران هولدینگ‌های راه و شهرسازی، نیرو و صنعت و معدن قرارگاه خاتم الانبیاء و همچنین همراهی آنلاین فرماندهان سپاه این استان ها و مسئولین ارشد استانی برگزار شد.

در طول برگزاری این مراسم کلنگ زنی آنلاین ، درباره فعالیت‌های مربوط به محرومیت‌زدایی و کمک به مددجویان معلول صحبت شد.

11

در ابتدا دکتر سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت:« براساس توافقی که با آقای قبادی در سازمان بهزیستی در ابتدای امسال داشتیم، قرار بر این بود که 1500 واحد برای مددجویان معلول و زنان سرپرست خانوار امسال و به صورت یک کار جهادی تا انتهای سال تکمیل و تحویل شود؛ البته این 1500 واحد فاز اول است و تفاهم کلی ما 15000 واحد است که به صورت سالانه انجام خواهد شد. برای این 1500 واحد تا به الآن 900 واحد به ما زمین معرفی شد و در این 900 واحد پیگیری‌های خوبی انجام شد و نقشه‌ها و پروانه ساخت مهیا شده و 200 واحد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، زنجان و یزد عملیات اجرایی آغاز شده و امروز هم به لطف خدا 300 واحد دیگر در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمان و فارس کلنگ‌زنی می‌شود و طی 2 هفته آینده 400 واحد دیگر هم در سایر استان‌ها آغاز خواهند شد تا 900 واحد دریافتی تعیین تکلیف شود. برای 600 واحد بعدی هم ما منتظر زمین هستیم و به محض واگذاری زمین عملیان اجرایی آغاز خواهد شد.»

او افزود:«اولین واحدی که امسال در نیشابور کلنگ‌زنی کردیم تکمیل شد و به مددجوی عزیز تحویل داده شد.»

5db3382a1cfc3_2019-10-25_21-30

در ادامه مراسم  قبادی، رییس سازمان بهزیستی ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان به کشور و تشکر از زحمات قرارگاه ازندگی خاتم‌الانبیا، گفت:«قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا امروز علاوه بر اینکه در عرصه سازندگی و توسعه کشور در فازهای مختلف فعالیتی آب‌رسانی، پروژه‌های نفتی، پالایشگاهی و کارهای بزرگی که اثبات کرده تکیه بر توانمندی داخلی می‌تواند ما را جلو ببرد از وابستگی نجات دهد و یکی از مجموعه‌های جوان، فعال، متعهد و متخصص در کشور است، در عرصه محرومیت‌زدایی هم فعال است و از این عزیزان ممنون و سپاسگزار هستیم. در ابتدای سال کلنگ احداث اولین منزل مسکونی برای یکی از افراد دارای محدودیت شدید که در دهک درآمدی 1 تا 3 قرار داشت در یکی از مناطق اطراف شهر نیشابور با حضور بنده و آقای محمد آغاز شد و به پایان رسید و الحمدلله امروز هم در چهار استان دیگر شاهد شروع فاز فعالیتی و 300 منزل مسکونی برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی در دهک‌های درآمدی 1-2-3 هستند و نیازمندترین افراد جامعه‌اند ومحدودیت شدیدی هم دارند. این‌ها ولی نعمتان ما و احبان اصلی انقلاب هستند و انشاالله بتوانیم در جهت خدمت‌رسانی به این عزیزان تلاش کنیم و امیدوام تا پایان سال جاری شاهد احداث این واحدها باشیم. تعداد 1226 خانوار به قرارگاه معرفی شدند که البته بعضی از این عزیزان شاید زمینی که معرفی کردند شرایط ایده‌آل را نداشته باشد که امیدواریم تغییراتی در این زمینه انجام شود. البته 830 مورد توسط قرارگاه تایید شده و حدود 140 مورد هم هنوز بررسی انجام نشده که در روزهای آینده انجام خواهد شد.»


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4vdml6