سه‌شنبه 16 خرداد 1402 - 06 Jun 2023
کد خبر: 18743

راناپلاس استاندارد ایمنی عابر پیاده را پاس کرد

 شبیه‌سازی تصادف خودرو با عابرپیاده با سرعت  km/h ۴۰است. در این آزمون که دارای دو بخش اصلی ضربه‌های سر و پاست، برخورد سر عابرپیاده با نقاط گوناگون در موتور و برخورد پای عابرپیاده با نقاط گوناگون سپر خودرو، شبیه‌سازی شده و مورد آزمون قرار می‌گیرد که باید نیروها و ضربه‌های وارد شده به سر و پای عابرپیاده در محدوده‌های مجاز تعیین شده قرارگیرند.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو با بیان اینکه استانداردهای روز جهان، علاوه‌بر تامین ایمنی سرنشینان خودرو هنگام تصادفات جاده‌ای، توجه ویژه‌ای به ایمنی عابرپیاده دارند، گفت: با تلاش تیم مهندسی و مرکز تحقیقات ایران‌خودرو، ارتقای کیفیت و افزایش استاندارد راناپلاس در دستور کار قرار گرفت. این خودرو با ارتقا و بهبود عملکرد در تست مربوط در ناحیه سپر در جذب انرژی‌های برخورد، موفق شد آزمون ایمنی عابرپیاده را با موفقیت پشت‌سر گذارد و تمامی الزامات استاندارد بین‌المللی ECE R۱۲۷ را برآورده کند.

صمتبه‌گزارش ایکوپرس، محسن رضایی‌منش ادامه داد: این آزمون در مرکز تست معتبر اروپایی و با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مرجع صدور تاییدیهE mark انجام شد و مورد تایید قرار گرفت و مراحل فنی و قانونی صدور تاییدیه E mark کارسازی شده و در حال انجام است.

وی با بیان اینکه استاندارد ایمنی عابرپیاده ECE R۱۲۷ از استانداردهای روز جهان و از جمله استانداردهای اجباری هشتادوپنج‌گانه است، افزود: پیش از این، خودرو تارا موفق به اخذ تاییدیه ایمنی عابرپیاده شده بود و هم‌اینک، راناپلاس نیز موفق به تامین الزامات این استاندارد شده که نشان از رویکرد ایران‌خودرو در تولید خودروهای باکیفیت و استاندارد دارد.

رضایی‌منش با بیان اینکه سیاست‌گذاری برای محصولات جدید در راستای دریافت استاندارد است، گفت: ایران‌خودرو قصد دارد محصولات فعلی را نیز با توسعه استانداردها تولید کند که این اقدام، گامی موثر در جهت استانداردسازی و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت محصولات است.

رضایی‌منش از دریافت استاندارد ایمنی عابرپیاده برای محصول دنا خبر داد و گفت: مقدمات اولیه در دستور کار قرار دارد و در عین حال، تاکنون دو محصول تارا و رانا با دریافت «ایمارک» توانستند این استاندارد سختگیرانه را کسب کنند و این نشان از تحول در حوزه مهندسی ایران‌خودرو است.

کاهش ۷۰ درصدی خودرو ناقص

با برنامه‌ریزی انجام‌شده در تامین قطعات و طبق تاکیدات مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، خودروهای دارای کسری قطعه در سایت تولیدی خزر در روز ۵ مرداد به صفر رسید.

براساس اطلاعات و آمار تکمیل خودروهای ناقص و دارای کسری قطعه، در ۵ مرداد امسال تعداد خودروهای ناقص در گروه صنعتی ایران‌خودرو نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۷۰ درصد کاهش داشته که به‌زودی به کانال ۱۷ هزار خودرو خواهد رسید، در ۵ مرداد سال گذشته این تعداد ۶۷.۳۲۵ خودرو بوده است.

برپایه این گزارش، در حال‌حاضر پارکینگ‌های سایت ایران‌خودرو مازندران از خودرو ناقص خالی شده و با برنامه‌ریزی انجام‌شده و طبق اعلام قبلی، خودروهای ناقص در گروه صنعتی ایران‌خودرو تا پایان مرداد به صفر خواهد رسید.

این گزارش می‌افزاید، گروه صنعتی ایران‌خودرو که در ۶ ماهه گذشته با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود در شبکه تامین و تولید، تلاش کرده تعداد خودروهای موجود در کف پارکینگ‌ها را کاهش دهد، موفق شده تعداد این خودروها را از بیش از ۸۲ هزار به ۱۸ هزار خودرو کاهش دهد.

یکی از اقدامات مهم و راهبردی این شرکت در تغییر رویکرد تولید و حرکت به سمت تولید کامل، سبب ایجاد روند کاهشی در تعداد خودروهای ناقص شده و حذف کامل خودرو ناقص از فرآیند تولید از ابتدای خرداد، نقطه پایانی بر تولید ناقص و افت کیفیت ناشی از آن است.

در حال‌حاضر به صفر رساندن خودروهای ناقص و تکمیل و تجاری‌سازی آن در دستور کار قرار دارد و در این میان، خودروهای ناقص در سایت تولیدی خزر در روز ۵ مرداد به صفر رسیده و این روند تا به پایان رسیدن این خودروها در تمامی سایت‌های این گروه صنعتی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است در روز ۵ مرداد سال گذشته، تعداد خودروهای ناقص کف پارکینگ سایت خزر ۲۲۱۸ خودرو بود.

صفر شدن خودروهای ناقص در سایت فارس

طبق برنامه به صفر رساندن خودروهای ناقص پارکینگ‌های گروه صنعتی ایران‌خودرو و پس از سایت خزر، سایت فارس این گروه صنعتی موفق به تکمیل و تجاری‌سازی تمامی خودروهای ناقص و کسری‌دار شد.

با برنامه‌ریزی انجام‌شده برای فعالیت سایت‌های تولیدی گروه صنعتی ایران‌خودرو در هفته تعطیلات تابستانی برای کاهش خودروهای ناقص و دارای کسری قطعه، سایت فارس موفق به صفر رساندن خودروهای ناقص شد.

بر پایه این گزارش، پارکینگ خودروهای ناقص سایت ایران‌خودرو کرمانشاه نیز به‌طور کامل خالی شد.

براساس آمار و اطلاعات تکمیل و تجاری‌سازی خودروهای ناقص، با صفر شدن خودروهای ناقص در ۳ سایت تولیدی خزر، فارس و کرمانشاه، تعداد خودروهای ناقص در گروه صنعتی ایران‌خودرو وارد کانال ۱۷ هزار شده و تا پایان مرداد نیز به صفر خواهد رسید.

این گزارش می‌افزاید، با به صفر رسیدن خودروهای ناقص سایت کرمانشاه، تعداد این خودروها در روز ۷ مرداد امسال نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۷۴ درصدی را تجربه خواهد کرد.

یک هشدار

به‌دنبال درج آگهی‌های فروش حواله محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در سایت‌های فروش اینترنتی، پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، این شرکت در اطلاعیه‌ای نسبت به غیرقانونی بودن خریدوفروش حواله هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی دومین فروش محصولات ایران‌خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، برخی از برگزیدگان به درج آگهی فروش حواله خودرو در سایت‌های خریدوفروش اینترنتی اقدام کرده‌اند که ممنوعیت این موضوع در بخشنامه‌های گوناگون فروش ایران‌خودرو اطلاع‌رسانی شده و مورد تاکید بوده است.

این اطلاعیه می‌افزاید، برنده اعلام‌شده در نتایج قرعه‌کشی، از منظر ایران‌خودرو مشتری نهایی بوده و تمامی اسناد و مدارک نیز به‌نام شخص وی صادر می‌شود.

بنابراین تاکید می‌شود، گروه صنعتی ایران‌خودرو مسئولیتی در قبال معاملات حواله‌ها نداشته و هرگونه پیامد ناشی از این اقدام، متوجه طرفین معامله خواهدشد.  


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4v5gkbگل گهر فولاد خوزستان فولاد هرمزگان زر ماکارونافرانترسپینابانک ملیدیزل ژنراتور کاشانی آمیکوابزار دقیقروزگار خودروگسترش نیوزصمتروزگار معدن