جمعه 28 اردیبهشت 1403 - 17 May 2024
کد خبر: 85703
تاریخ انتشار: 1402/01/12 14:23

حادثه تلخ نوروزی |‌ غرق شدن کودک ۱۰ ساله تهرانی در رودخانه

نیک‌زاد به مسافرانی که از محور هراز برای سفر خود استفاده می‌کنند، توصیه کرده است که در صورت اقامت کوتاه‌مدت در اطراف رودخانه، به نزدیک شدن فرزندانشان به منطقه‌ی رودخانه‌ی خروشان هراز جلوگیری کنند و مراقبت‌های لازم را برای ایمنی فرزندانشان به عمل آورند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، به اطلاع رسانی کرد که خانواده‌ای از تهران در نزدیکی پل پنجاب در اطراف رودخانه هراز برای استراحتی کوتاه اقامت کرده بودند. او بیان کرد که در این حین، دختربچه ۱۰ ساله این خانواده به دلیل سقوط به داخل رودخانه رفتار و متاسفانه غرق شد. بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه ، ۳ تیم امدادی به همراه ۳ دستگاه خودروی امدادی منطقه به محل حادثه اعزام شدند و عملیات جستجوی دقیقی برای پیدا کردن این دختربچه آغاز گردید.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل ، از اعزام ۳ تیم امدادی برای نجات کودکی که در رودخانه هراز غرق شده است، خبر داد. جمشید نیک‌زاد افزود که پس از دریافت تماس تلفنی از مرکز ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان مازندران در ساعت ۱۳:۱۵ و اطلاع از حادثه‌ی غرق شدن کودکی به نام "م.ن"، تیم‌های امدادی پایگاه‌های امداد جاده‌ای کهرود، گزنک و رینه جمعیت هلال احمر شهرستان آمل به منطقه‌ی اعلام شده اعزام شدند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به اینکه این خانواده تهرانی حاشیه رودخانه هراز حوالی پل پنجاب را برای استراحت کوتاه انتخاب کرده بودند؛ افزود: متاسفانه دختربچه ۱۰ ساله این خانواده به داخل رودخانه سقوط کرده و بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه ۳ تیم امدادی به همراه ۳ دستگاه خودروی امدادی منطقه اعزام شدند و عملیات جستجو آغاز شد.

نیک زاد در همین زمینه ادامه داد: عملیات جستجوی کودک غرق شده از منطقه اعلام شده در محور هراز مورد رصد قرار گرفت؛ ولی تا این لحظه اثری از کودک مغروق پیدا نشد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به اینکه عملیات تاکنون ادامه داشت؛ گفت: به دلیل تاریک شدن هوا و نبود دید کافی، عملیات جستجو متوقف شده تا مجددا از صبح فردا و با روشن شدن هوا، ادامه یابد.

نیک زاد در ادامه خطاب به مسافرینی که محور هراز را جهت تردد انتخاب می‌کنند؛ بیان کرد: چنانچه حاشیه رودخانه را جهت اقامت کوتاه مدت انتخاب می‌کنند از نزدیک شدن کودکان خود به محوطه رودخانه خروشان هراز جلوگیری کرده و مراقبت‌های لازم را برای فرزندان خود انجام دهند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان از اهالی بومی منطقه و مسافرانی که در حاشیه رودخانه هستند در خواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله مراتب را به شماره تلفن ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4856ow