دوشنبه 21 خرداد 1403 - 10 Jun 2024
کد خبر: 84171
تاریخ انتشار: 1401/11/12 12:55
کالا | کالای اساسی

لیست کالای اساسی تخفیف 25 درصدی اعلام شد | جزییات طرح فجر تا فطر کالای اساسی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از عرضه کالاهای اساسی با تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور خبر داد.

کالای اساسی چیست؟ کالایی است که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در زندگی روزمرۀ مردم اهمیت دارد. کالاهایی مانند برنج، تخم مرغ، آرد، گوشت و غیره جزو کالای اساسی هستند. برخی کالاها به دلیل استفاده بیشتر در سبد غذایی مردم و تأثیر آن بر روی بازار عرضه و تقاضا با نام کالای اساسی معرفی می شود .  کالای اساسی باید با ارز دولتی و بودجه بندی دولت وارد شده یا تولید شود و قیمت گذاری آن نیز توسط همین ارگان به صورت مرحله‌ای انجام خواهد شد.

لیست کالای اساسی تخفیف 25 درصدی اعلام شد

سعید راد در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: کالاهایی که در طرح فجر تا فطر مشمول تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی هستند شامل گوشت منجمد، مرغ منجمد، قند و شکر، پنیر یواف، ماست کم چرب یک کیلویی، شیر نایلونی کم چرب، شیر بطری کم‌چرب، کره ۱۰۰ گرمی، روغن سرخ‌کردنی ۸۱۰ گرمی، روغن پخت‌وپز ۸۱۰ گرمی، حبوبات، رب، تن‌ماهی، برنج، چای و برخی از کالاهای دیگر که در فروشگاه‌های مختلف با توجه به برندهای متنوع، متفاوت است.

کالا

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به اینکه این طرح در کدام فروشگاه‌ها اجرایی خواهد شد، گفت: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، رفاه، شهروند، هایپر، هاپیر می، جامبو، سپه و همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در کل کشور شعبه دارند، این طرح از امروز عملیاتی شده و به ترتیب نیز کالاهای عرضه شده بیشتر خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3zpkbb