دوشنبه 17 بهمن 1401 - 06 Feb 2023
کد خبر: 15459

هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل و فولاد هرمزگان پرچمدار این توسعه خواهد شد

picture

در ابتدای این بازدید عطاالله معروفخانی مدیر عامل فولاد هرمزگان ضمن خیرمقدم به نمایندگان محترم ‎مجلس استان هرمزگان به این شرکت گزارشی از عملکرد فولاد هرمزگان در سال گذشته ارائه داد و با اعلام رکوردهای متنوع تولید، کسب رکوردهای پی در پی را نشان از انگیزه بالای کارکنان و برنامه‌ریزی صحیح مدیران شرکت عنوان کرد. 

وی توجه به سرمایه‌های انسانی و اشتغال پایدار را دو موضوع مهم دانست که از سال گذشته جزو اولویت‌های این شرکت بوده است. معروفخانی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و آماده‌سازی زمینه‌ها برای فعالیت این شرکت‌ها و نیز دانشگاه‌ها را از برنامه‌های مهم فولاد هرمزگان عنوان داشت. 

‎وی در ادامه به توضیح اهمیت تولید پرداخت و با بیان گسترش حوزه فعالیت‌های فولاد هرمزگان گفت: پس از چهار طرح فولادی بزرگ که بهمن ماه گذشته عملیات احداث آن‌ها آغاز شده، به زودی عملیات احداث خط نورد گرم را درفولاد هرمزگان اعلام خواهیم کرد که راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از ۵ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد. 

معروفخانی اثرات راه‌اندازی این طرح‌ها برای اقتصاد استان را مثبت و در جهت توسعه استان، بسیار مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: با آغاز بهره‌برداری از طرح‌های فولاد هرمزگان و سیمین هرمز که به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد می‌انجامد، استان هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل و فولاد هرمزگان پرچمدار این توسعه خواهد شد. 

وی در ادامه خبر خوشی را به مردم شرق هرمزگان داد و با اعلام گسترش فعالیت فولاد هرمزگان به معدن گفت: در گفت‌وگوهای اولیه با استاندار محترم هرمزگان مقرر گردید معادن سنگ‌آهن در استان که فعالیتی در آن‌ها انجام نمی‌شود و عمدتا در شرق هرمزگان می‌باشند به فولاد هرمزگان واگذار گردد و فولاد هرمزگان با سرمایه گذاری مناسب صنایع فراوری را در آن‌ها مستقر نماید. 

‎وی تاکید کرد این سرمایه‌گذاری‌ها علاوه بر حل مشکل مواد اولیه فولادی، عواید بسیار خوبی از جمله اشتغال زایی و توسعه فعالیت‌ها در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را برای مردم استان به خصوص شرق هرمزگان در پی خواهد داشت.

‎وی درخواست دیگر خود از نمایندگان مجلس را تامین پایدار انرژی عنوان کرد و گفت در سال گذشته فولاد هرمزگان از قطعی برق ۲۰۰۰ میلیارد تومان زیان داشته است. 

معروفخانی با اشاره به ضرورت ایجاد طرح توسعه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه در کشور گفت: با شروع این طرح عظیم و ‌نیاز کشور شاهد قطع وابستگی کشور به ورق خواهیم بود و نیاز است نمایند گان محترم در مجلس و‌دولت از این طرح بزرگ حمایت کنند.‎

متاسفانه به بهانه مصرف آب، توسعه صنعت فولاد را قفل کرده‌اند و و باید تاکید کنم طرح نورد گرم شماره ۲ مبارکه برای کشور یک ضرورت است. 

در ادامه محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار اینکه ابتکار و خلاقیت‌های انجام شده در حوزه‌های گوناگون شرکت فولاد هرمزگان ستودنی است از دکتر معروفخانی قدردانی کرد. 

اشوری همچنین بر عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در صنایع تاکید کرد و با بیان اینکه هر بنگاهی در هر جایی مستقر شود اثرات مثبت و منفی دارد گفت: بنگاه‌های اقتصادی می‌بایست برای مردم پیرامون خود نیز دارای اثرات مثبت باشند. هر جا بنگاهی کمر همت بست در دل و جان مردم هم جا می‌گیرد. وی قول مساعد پیگیری مشکلات بیان شده از وزرای مربوطه را داد. 

احمد جباری نماینده غرب هرمزگان نیز در این دیدار گفت: طرح‌های توسعه صنایع در کل استان به صورت متوازن باشد. در حال حاضر صرفا در غرب بندرعباس شاهد تجمع صنایع مختلف هستیم و بدون شک توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه توسعه صنعتی که رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت اتفاق بیفتد. 

جباری با اشاره به طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان گفت ما بسیار خرسندیم از اینکه شرکت فولاد هرمزگان طرح‌های توسعه خود را دنبال می‌کند و تشکر می‌کنیم از دکتر معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان که رضایتمندی را در درون‌سازمان و بیرون از سازمان ایجاد کرده است. 

دکتر جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ایجاد رضایتمندی، اشتغالزایی و نگاه مثبت مجموعه فولاد هرمزگان به امر ورزش قابل تقدیر است. 

وی تصریح کرد: توسعه متوازن در استان باید اتفاق بیفتد. ایجاد صنایع ‌پایین‌دستی در دیگر شهرستان‌های استان باعث اشتغالزایی خواهد شد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3keozqپیشنهاد سردبیرadsadsadsadsadsads