28 دی، 1400

افت قیمت سایپایی‌ها در بازار+ جدول

دسته‌بندی: صنعت خودرو

1400/6/8 16:32

افت قیمت سایپایی‌ها در بازار+ جدول

دسته‌بندی: صنعت خودرو
16:32:00 1400/6/8

رصد خودروهای پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که با ریزش قیمت دلار در بازار امروز ۸ شهریور ۱۴۰۰ سایپایی ها با افت قیمت در بازار عرضه شدند.

ریزش قیمت خودروهای سایپا در حالی رخ داده که ایران خودرویی ها همچنان در برابر افت قیمت مقاومت می کنند، با این حال فعالان بازار خودرو معتقدند که در صورت تداوم ریزش نرخ دلار علاوه بر آنکه سایپایی ها افت بیشتری تجربه خواهند کرد، سدمقاومتی ایران خودرویی ها نیز شکسته خواهد شد.

فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که با ریزش قیمت دلار انتظار برای افت قیمت نیز در بازار بالا رفت، بطوریکه در حال حاضر بازار اصلاح قیمت و فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که فاز بعدی می تواند تغییر رو به پایین قیمت خودرو باشد.

از سوی دیگر اظهارات مطرح شده از سوی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش تیراژ تولید که عقبه آن می تواند افت قیمت باشد نیز موجب شده تا بازار شکل انتظاری به خود گیرد.

اما در کنار عوامل مذکور می توان به این نکته نیز اشاره کرد که این روزها بازار گوشه چشمی هم به مذاکرات دارد و احتمال از سرگیری مذاکرات نیز می تواند این بازار ناآرام را رام کند.

از سوی دیگر آنچه شاید سردرگمی در بازار موجب شده تا تقاضای مصرفی به دلیل کاهش توان مالی در بازار عقب نشینی کرده و در حال حاضر تقاضای سرمایه ای نقش اثرگذار در بازار دارد.

 وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R » ،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

ارزیابی بازار سایپایی ها نشان دهنده آن است که در میان پرتیراژهای این شرکت امروز «تیبا صندوقدار»، «تیبا ۲» معمولی و «ساینا» در بازار افت یک میلیون تومانی قیمت داشته اند.

براساس ارزیابی بازار خودرو امروز تمام محصولات سایپا بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند با این شرایط «کوییک R» امروز ۱۷۷ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. ارزایابی بازار محصولات پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که «کوییک معمولی» نیز امروز در بازار با قیمت ۱۷۰ میلیون قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا ۲» به ترتیب افت یک میلیونی در بازار داشته اند و به ترتیب در بازار به ۱۵۰ میلیون و ۱۶۰ میلیون تومان رسیدند. «ساینا» با افت یک میلیونی قیمت در بازار امروز ۱۶۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به ۲۹۱ میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار ۳۵۳ تا ۳۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

برچسب: خودرو ، سایپا ، خودروسازی ، قیمت خودروhttps://smtnews.ir/direct/797

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |