-
آلوئه ورا | نگهداری آلوئه ورا | نگهداری آلوئه ورا در یخچال | روش صحیح نگهداری آلوئه ورا | روش صحیح نگهداری آلوئه ورا در یخچال

ترفند نگهداری آلوئه ورا در یخچال و فریزر | آموزش کامل روش صحیح نگهداری آلوئه ورا در یخچال

آلوئه ورا را می توان هم در یخچال و هم در فریزر نگهداری کرد اما هر کدام روش های خاص خود را دارد که باعث می شود بتوان به مدت طولانی تری آن را ذخیره کرد.

به گزارش ستاره پارسی : اکثر ما تنها قسمتی از یک برگ آلوئه ورا را استفاده می کنیم، چه برای مشکلات پوستی و چه برای افزایش زیبایی و در نهایت ما بقی آن را دور میاندازیم که چنین عملی اسراف این منبع ارزشمند و پول شما است، درصورتی که می توانید باقیمانده آن را درون یخچال نگهداری کنید و بعد از آن استفاده نمایید.

برش یک برگ آلوئه ورا و استخراج ژل آن می تواند که یک کار کثیف باشد، بنابراین ممکن است بخواهید به جای چند بار استخراج یکبار آن را انجام دهید که در آن صورت نیاز دارید برای پیشگیری از خرابی آنرا در جایی نگهداری کنید، ما محبوب ترین ترفندهای موجود در اینترنت را مورد آزمایش قرار دادیم و چهار روش آن را دراین بخش از رازهای خانه داری نمناک ارائه میدهیم.

آلوئه ورا

طرز نگهداری آلوئه ورا در یخچال

برای نگهداری آلوئه ورای پرخاصیت در یخچال به چند روش زیر میتوانید عمل کنید.

نگه داری برگ ها

آسان ترین و شاید بهترین راه برای ذخیره آلوئه ورا نگهداری تمام برگ آن است، از آنجایی که اکسیداسیون ژل منجر به فساد سریع تر آن می شود، نگه داری تمام برگ از تماس ژل با هوا پیشگیری می کند.

برگ های آلوئه ورا را در بسته بندی پلاستیکی قرار داده و آن را در یخچال نگهداری کنید، یک عدد کیسه پلاستیکی را بردارید، برگ های آلوئه ورا را در آن گذاشته و درب آن را گره بزنید، این کیسه را تازمانی که نیاز داشتید در یخچال نگهدارید، مرطوب ماندن، برگ های آلوئه ورا را تا 20-25 روز سالم نگه میدارد.

ژل را نگهداری کنید

از آنجایی که لایه برداری و استخراج ژل از یک برگ آلوئه ورا میتواند باعث زحمت باشد، اما ممکن است بخواهید ژل آن را بیشتر استخراج کرده و نگهداری کنید.

ژل آن را درون شیشه ای محفوظ از هوا نگهداری کنید. ژل آلوئه ورا را از برگ یا برگ های آن استخراج کنید، اگر بی احتیاط هستید از یک قیف استفاده کنید و ژل را درون شیشه ای ریخته و درب آن را محکم ببندید و در یخچال نگهداری کنید، ژل آلوئه ورا به مدت 6-7 روز سالم در یخچال باقی میماند.

آلوئه ورا

ژل را با عسل مخلوط کنید

راه دیگر نگهداری ژل آلوئه ورا و مخلوط کردن آن با مقداری عسل است، از آن جایی که عسل حاوی شکر است و هیدروژن پراکسید تولید می کند، به عنوان یک باکتری کش عمل کرده و به افزایش طول عمر ژل کمک میکند.

آنچه نیاز دارید

ژل آلوئه ورای تازه، یک چهارم فنجان عسل و یک قاشق غذاخوری.

روش

عسل را در ژل آلوئه ورا مخلوط کرده و آن را در شیشه ای نگهداری کنید.

برای هر یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا یک قاشق غذاخوری به آن عسل اضافه کنید، از یک مخلوط کن برای تهیه مواد لازم استفاده کنید، مخلوط را به شیشه ای محفوظ از هوا منتقل کنید و درب آن را محکم ببندید و تا زمان لازم نگهداری کنید، مخلوط ژل آلوئه ورا با عسل برای 10-15 روز در یخچال سالم می ماند.

نگهداری آلوئه ورا در فریزر یخچال؛ فریز کردن(انجماد)

اما در مورد نگهداری آلوئه ورا در فریزر، روش ها متفاوت هستند و باید به روش خاصی که در ادامه خواهید خواند، عمل کنید تا کیفیت آلوئه وراهایی که فریز می کنید تا حد ممکن حفظ شود.

نگهداری مکعب های ژل

انجماد هرچیز تازه ای میتواند مدت زمان نگهداری آن را تا چند ماه افزایش دهد، این عمل برای ژل آلوئه ورا نیز صادق است. تمام آن چیزی که نیاز دارید این است که ژل را برش های ضخیم مکعبی شکل بزنید و در کیسه های زیپ کیپ منجمد کنید.

آلوئه ورا

روش اول

پوست برگ آلوئه ورا را بکنید و ژل را مکعبی ببرید، از یک چاقوی تراشه دار برای جداکردن لبه های دندانه دار برگ آلوئه ورا استفاده کنید، برگ را در دست خود نگه دارید و شروع به کندن یک طرف پوست آن کنید، پس از انجام، پوست طرف دیگر را نیز بکنید، حالا همانطور که در نمناک گفته ایم شما باید بخش بزرگی از ژل را داشته باشید، شکافی در وسط ژل بدهید و این تکه بزرگ را از هم جدا کنید تا بتوانید تکه های کوچکتری از آلوئه ورا داشته باشید.

روش دوم

تکه های مکعبی ژل را در یک زیپ کیپ قرار داده و آن را منجمد کنید، تمام هوا را از کیسه بیرون بکشید و زیپ آن را ببندید و درون فریزر قرار دهید، برای استفاده از ژل به سادگی مقدار مورد نظری از مکعب ها را درآورید و یک شب در یخچال قرار دهید، ژل آلوئه ورای منجمد تا 6 ماه باقی میماند.

آلوئه ورا

نکات نگهداری آلوئه ورا

برای ذخیره آلوئه ورا و همچنین افزایش طول عمر آن میتوانید به آن ویتامین c و یا e اضافه کنید. 8 گرم ویتامین c برای هر لیتر ژل آلوئه ورا کافیست، اگر از روغن ویتامین e استفاده میکنید 6000 واحد بین المللی از ویتامین eرا در هرلیتر ژل استفاده کنید، هرکدام از آنها را با ژل مخلوط کنید و تا 8 ماه آن را نگهداری کنید.

پالپ آلوئه ورا را نیز میتوانید در یک سینی مکعبی فریز کنید، شما همچنین میتوانید با اضافه کردن روغن های مهمی همچون رزماری، لیمو یا اسطوخدوس طول عمر ژل آلوئه ورای تازه را افزایش دهید.

اگر باقی مانده آلوئه ورا را دارید و نگران این هستید تا با آن چکار کنید، می توانید از آن یک دمنوش سالم آلوئه ورا یا آبمیوه تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*

آخرین اخبار

پربازدیدترین