دوشنبه 17 بهمن 1401 - 06 Feb 2023
کد خبر: 18725

درد و رنج مردم را در خانه ملت بیان کنیم

picture

عمر مجلس یازدهم از نیمه گذشته و در این مجلس هم مانند همه ادوار گذشته آسیب‌شناسی کارهای انجام شده و انجام نشده، کارهای بزرگی مانند تصویب بودجه محرومیت‌زدایی، قانون جهش تولید مسکن، رفع موانع تولید، تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌وکار، اصلاح احکام ساختار بودجه و ده‌ها کار ارزشمند دیگر را انجام داده‌ایم اما ده‌ها چالش و ابربحران بارش بر دوش ملت و نمایندگان ملت سنگینی می‌کند.

فروش خودروهای بی‌کیفیت داخلی به شیوه لاتاری و بخت‌آزمایی ادامه دارد و قانون واردات خودرو مردم را به قربانگاه مصلحت‌های غیرعقلانی و غیرمنطقی برده ‌است، بانک‌ها همچنان با ربا مردم را ورشکسته می‌کنند و ما از جایگاه رأس امور فقط نظاره‌گر بانک‌های رباخوار هستیم؛ شاهد بی‌ارزش شدن پول ملی، افزایش نقدینگی، رسیدن تورم به بالای ۵۵ درصد و رفتن ۲۶.۵ میلیون نفر از جمعیت ایران به زیر خط فقر.

پرستاران و نیروهای طرحی بعد از فروکش کردن موقت جولان کرونا بیکار شدند، پزشکان و نیروهای بهداشت و درمان در دریافت حقوق و مزایا دچار مشکل هستند، معلمان، بازنشستگان، کشاورزان، دامپروران، بازاریان، کارمندان و کارگران وضع بهتری از پرستاران و پزشکان درگیر در کرونا ندارند.

کمتر روزی است که هموطنان و همشهریان برای استخدام فرزندان بیکار یا برای گرفتن وام به دفاتر ما مراجعه نکنند و ما و شما ابراز شرمندگی نکنیم. امروزه مهاجرت‌های بی‌رویه، فرار سرمایه و کوچ غم‌انگیز نخبگان ما همچون دردی جانکاه بر قلب و روح ما و همه علاقه‌مندان به ایران سنگینی می‌کند.

همکاران! به دولت تاختن، وزرا را نقره‌داغ و استیضاح کردن را همه ما بلدیم و چاره‌ای هم جز این نداریم، اما اجازه دهید از شما خواهش کنم دو سال باقیمانده را از ظرفیت قانون‌گذاری بیشتر برای حل مشکلات ملت بهره ببریم.

 امروزه در زمینه بهبود روابط با همسایگان و افزایش تبادلات تجاری، دولت گام‌های ارزشمندی برداشته و اگر مذاکرات اتمی زمینگیر شده، نه به‌دلیل ضعف دستگاه دیپلماسی ما بلکه به‌دلیل کج‌فهمی، بدفهمی و زیاده‌خواهی غربی‌ها و امریکایی‌ها است. دستگاه دیپلماسی نیاز به اجماع ملی و حمایت دارد تا حقوق حقه ملت ایران را استیفا کند.

ما در شرایطی که بحران و جنگ روسیه و اوکراین نیاز غرب به انرژی خاورمیانه را افزایش داده و تحریم روسیه باعث شده کسانی که در برج عاج کاخ سرخ کرملین بودند امروز به تهران بیایند، بیش از هر زمان نیاز به اجماع، عقلانیت، دیپلماسی هوشمندانه در مقابل شرق و غرب داریم تا منافع ملت ایران را حفظ کنیم و قربانی بازی قدرت‌های بزرگ نشویم.

امروز و در این شرایط خاص گذر تاریخی نیاز داریم شرق و غرب را به یک چشم دیده و در مقابل شرق و غرب منافع ملت خود را حفظ کنیم. بعد از گذشت ۴ دهه پرفراز و نشیب از عمر انقلاب اسلامی و نظام اسلامی اکنون زمان آن رسیده که تنش‌زدایی با بسیاری از کشورهای منطقه را با قدرت و عزت ادامه دهیم.

در کنار تنش‌زدایی از ارتباط با کشورها به تنش‌زدایی با ملت، با طیف‌های مختلف سیاسی، گروه‌های صنفی، فعالان مدنی، زنان، جوانان، اقلیت‌های دینی و مذهبی، وکلای دادگستری، استادان دانشگاه، مهندسان و پزشکان نیاز داریم؛ نیاز داریم حرف‌ها، خواسته‌ها، آروزها و رویاهای ملت ایران را دوباره مانند انقلاب ۵۷ بشنویم.

زمان آن رسیده با افراط‌گرایی‌ها، تربیون‌های پرهزینه انتصابی، فعالیت‌های غیرشفاف و بودجه‌های ناپیدا، عربده‌کشی‌های سبک‌مغزانی که با هر حرف نادرست خود قلب ورزشکاران، هنرمندان، زنان، جوانان و اقلیت‌ها را آزار می‌دهند، مقابله کنیم و بر افراط‌گرایی برای همیشه مهر پایان بزنیم.

نیاز داریم ملت بزرگ خود با تنوع فکری، فرهنگی، قومی، مذهبی، سیاسی و عقیدتی را در آغوش بگیریم و چتر ایران بزرگ و کهن و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب را بر فراز همه ملت ایران با هر تنوع فکری، قومی و مذهبی بازکنیم.

در این شرایط نیاز داریم با هر تفکر یکسان‌سازی مقابله کنیم، زیرا ملتی متنوع، قدرتمند، بافرهنگ، تاریخی و بزرگ به نام ایران را در این سرزمین پهناور داریم. بیش از هر زمان امروز ایران و نظام اسلامی نیازمند اجماع، همگرایی، همدلی و استفاده از همه ظرفیت‌های ملی است.

مطمئن باشید اگر ملت را دریابیم، مشکلات آنها را بشنویم، پای درددل آنها بنشینیم، آرزوها، حرف، درد و رنج آنها را در خانه ملت بیان کنیم، نظام اسلامی نیاز به هیچ متحدی در غرب و شرق ندارد و برای ابد می‌تواند در این سرزمین حکمرانی کند.

به صداقت، برادری، دلسوزی شما نمایندگان ایمان و دو خواهش از شما دارم؛ قانون حمایت از خانواده مناطقی که بالای ۲.۵ درصد رشد جمعیت داشته را لغو کنید که این ظلم به مناطق محروم بوده؛ خواهش می‌کنم این قانون را اصلاح کنید و دوم منطقه آزاد تجاری دوغارون، دروازه صادراتی ایران به سرزمینی که ۳۵ میلیون نفر جمعیت در کنار مرز ما دارد به حمایت شما نیازدارد.  


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/36ekxjپیشنهاد سردبیرadsadsadsadsadsads