سه‌شنبه 14 آذر 1402 - 05 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/05/04 01:16
عزم چادرملو برای دستیابی به ذخایر جدید سنگ‌آهن به ثمر نشست
کد خبر: 90667

ذخیره ۴۰ میلیون تنی سنگ‌آهن در اختیار چادرملو قرار گرفت

در جهت تامین پایدار سنگ‌آهن به‌عنوان خوراک کارخانجات چادرملو، ذخیره سنگ‌آهن آنومالی شماره ۱۰ در ایران مرکزی در قالب قرارداد مشارکت بخش عمومی و خصوصی در اختیار چادرملو قرار گرفت.
ذخیره ۴۰ میلیون تنی سنگ‌آهن در اختیار چادرملو قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی چادرملو، ذخیره این آنومالی براساس مطالعات اولیه معادل ۴۰ میلیون تن سنگ‌آهن با عیار ۴۴ درصد برآورد گردیده و در فاصله ۳۰ کیلومتری مجتمع معدنی چادرملو قرار گرفته است که طی یک دوره ۱۵ ساله (قابل تمدید) مورد اکتشاف و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. با انجام این مشارکت، بخشی از نیاز سنگ‌آهن چادرملو با توجه به طرح‌های در دست اجرای این شرکت در زنجیره فولاد کشور مرتفع خواهد شد.

گفتنی است شرکت چادرملو در سال ۱۴۰۱ با تولید ۱۱.۰۴۲.۲۶۶ تن کنسانتره سنگ‌آهن در بین شرکت‌های تولیدکننده این محصول جایگاه نخست در کشور را کسب نمود و با تکیه بر افزایش تولید در انتهای زنجیره ارزش ایجاد شده در شرکت و افزایش بهره‌وری توانست علی‌رغم شرایط محدودکننده‌ای نظیر قطعی برق و گاز برای تولیدکنندگان زنجیره فولاد کشور، عملکرد قابل قبولی در حوزه تولید و سودآوری از خود نشان دهد. اقدام این شرکت برای مشارکت در معادن و ظرفیت‌های بزرگ سنگ‌آهن را می‌توان نشان از جهت‌گیری چادرملو به منظور پایدار نمودن خوراک سنگ‌آهن جهت مصرف در خطوط تولید و تضمین نمودن سودآوری طرح‌های توسعه خود دانست. ایجاد شرکت اکتشافی با مالکیت صد درصدی و تجهیز این شرکت به دستگاه‌های حفاری به منظور تمرکز بر روی امر اکتشاف با اعمال نظر کامل بر روی عملکرد شرکت مزبور، از دیگر اقدامات این شرکت در دوره اخیر در این حوزه بوده است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4v79vp