دوشنبه 07 خرداد 1403 - 27 May 2024
کد خبر: 80340
تاریخ انتشار: 1401/06/28 07:06
محصولات سایپا| پیش فروش محصولات سایپا

آخرین قیمت محصولات سایپا / تیبا و کوئیک گران شد؟

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات سایپا امروز با افزایش 2 میلیونی قیمت در بازار عرضه شدند.

محصولات سایپا فروش فوق العاده خودر را شروع کرده است محصولات سایپا خریداران زیادی دارد چون نسبت به خودروهای دیگر قیمت مناسب تری دارد محصولات سایپا کیفیت نسبتا خوبی دارد محصولات سایپا خدمات پس از فروش خوبی دارد وسعی می کند مشتریان خود را راضی نگه دارد محصولات سایپا هر چند وقت یکبار به صورت کارخانه ای ارائه میشود و چند وقتی است که قرار است شرکت خودرو سازی سایپا از بخش دولتی به بخش خصوصی تبدیل شود.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز تنها «شاهین» و «ساینا» در بازار رشد قیمت نداشتند و سایر محصولات سایپا با افزایش قیمت در بازار عرضه شدند.

خودروهای «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» محصولاتی هستند که امروز مورد ارزیابی قرار گرفتند. خودرو «شاهین» امروز در بازار بدون تغییر 361 میلیون تومان قیمت خورد و «ساینا» هم بدون تغییر در بازار 204 میلیون تومان باقی ماند.

از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که خانواده کوییک امروز افزایش 2 میلیونی قیمت در بازار داشت با این شرایط «کوییکR » در بازار 208 میلیون تومانی قیمت خورد و «کوییک معمولی» هم در بازار 200 میلیون تومان دست به دست.

امروز خانوداده تیبا هم در بازار رشدی 2 میلیون در بازار داشت با این شرایط «تیبا صندوقدار» امروز 200 میلیون قیمت خورد و «تیبا 2 معمولی» 202 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

منبع: اقتصاد نیوز

قیمت محصولات سایپا

«شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا»، محصولاتی هستند که امروز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

خانواده کوییک امروز در بازار با افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شدند. با این شرایط «کوییکR » امروز ۲۲۱ میلیون تومانی قیمت خورد و «کوییک معمولی» هم در بازار ۲۱۱ میلیون تومان شد.

ارزیابی ها نشان می دهد «تیبا صندوقدار» هم امروز در بازار ۱۹۲ میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا ۲ معمولی» هم در بازار ۲۰۴ میلیون تومان دست به دست شد.

با توجه به ارزیابی می توان گفت «شاهین» امروز ۳۷۵ میلیون تومان قیمت خورد تغییر قیمت نداشت و قیمت «ساینا» هم ۲۱۲ میلیون تومان در بازار باقی ماند.

‌اختلاف قیمت کارخانه‌ و بازار محصولات سایپا

این ارقام، اختلاف قیمت خودروهای پیش فروش سایپا در بازار و کارخانه را نشان می‌دهد.

قیمت بازار شاهین.جی در بازار از قیمت کارخانه‌ای آن، حدود یک تا دو میلیون تومان ارزان‌تر است.

اما اختلاف قیمت کارخانه و بازار، مورد کوئیک S حدود ۳۱ میلیون تومان است.

کوئیک R با گیربکس معمولی و کوئیک با گیربکس معمولی در بازار به ترتیب حدود ۲۱ و ۲۶ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه فروخته می‌شوند.

این تفاوت در مورد ساینا S حدود ۳۶ میلیون و برای سایپا SE 151 حدود ۱۴ میلیون تومان است.

آخرین اخبار درباره فروش خودروسازان را در صفحه پیش‌فروش خودرو دنبال کنید.

تحقق جهش تولید در   محصولات سایپا با وجود کرونا

باقری افزود: با وجود مشکلات متعدد ناشی از تحریم های خارجی، تنگناهای اقتصادی داخلی و محدودیت های ناشی از ویروس  کرونا ، رونق و جهش تولید در گروه  خودروسازی سایپا  محقق شده و بر پایه همین افزایش تولید، عرضه گسترده و مداوم خودرو به بازار را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه فروش و تحویل خودرو تا زمان بازگشت آرامش قطعی به بازار ادامه خواهد داشت، بیان کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان تیرماه، بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو انواع محصولات گروه سایپا تحویل مشتریان شده که نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

محصولات سایپا در بازار چند؟

حال سوال اینجاست که قیمت‌ها هنگام ثبت نام در طرح جدید پیش فروش سایپا با بازار چقدر تفاوت دارد؟

با نگاهی به تفاوت قیمت خودروهای فروش سایپا در بازار و کارخانه، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار خودرو رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب برندگان طرح سایپا می‌شود.

این رانت در مورد بعضی خودروها اندک و در مورد بعضی بیشتر است.

علت گرانی محصولات سایپا چیست؟ 

عدم عرضه جدید پراید، جوابگو نبودن عرضه خودروهای مشابه آن، نوسان قیمت دلار، وجود تقاضای بالا برای خرید این خودرو ارزان‌تر از بقیه خودروها و در نهایت اظهارات اخیر وزیر صمت مبنی بر مخالفت با آزادسازی واردات خودرو، پراید را گران‌تر از قبل کرده است.

هفته گذشته، وزیر صمت به صراحت از مخالفت با آزادسازی واردات خودرو صحبت کرده بود که تجارت‌نیوز گزارش داد اگر این اظهارات به معنای لغو احتمالی آزادسازی واردات خودرو باشد شوک جدیدی برای بازار خودرو محسوب می‌شود و احتمالا قیمت خودرو را متاثر می‌کند. پیش از این پیش‌بینی می‌شد پس از آزادسازی واردات خودروهای خارجی و کاهش قیمت این خودروها در بازار، این ارزانی به پراید هم سرایت کند اما هفته گذشته با اظهارات وزیر صمت این سناریو تقریبا رنگ باخت. علاوه بر این، قرار بود در این روزهای نبود پراید در خط تولید، خودروهای جایگزین بتوانند تقاضا برای پراید را پاسخ دهند اما به نظر می‌رسد خودروسازان در تحقق این هدف ناکام مانده‌اند.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4p8jea