سه‌شنبه 04 اردیبهشت 1403 - 23 Apr 2024
کد خبر: 19186
تاریخ انتشار: 1401/06/01 06:11

کاهش عطش استارت‌آپ‌ها برای ورود به بورس

بخش خصوصی معتقد است به دلیل برخی سخت‌گیری‌ها، امروز از عطش و هیجان اولیه استارت‌آپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه کاسته شده است.

عرضه استارت‌آپ‌ها در بورس و فرابورس و موانعی که پیش‌روی شرکت‌های فعال در این اکوسیستم وجود دارد، مورد نقد رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران قرار گرفت.

 فرزین فردیس، رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران، اعلام کرد: طی چند سال اخیر که موضوع ورود و عرضه سهام استارت‌آپ‌ها در بورس، در کشور داغ شد، متاسفانه به دلیل عدم مشورت کافی با تشکل‌های حاذق در این اکوسیستم و نظرخواهی جامع از اتاق بازرگانی برای چگونگی آماده‌سازی بورس و دستورالعمل‌های لازم برای ورود این بنگاه‌های نوآور به بازار سرمایه، به جز آنکه تاکنون استارت‌آپ تپسی تنها نماینده حاضر از این اکوسیستم در فرابورس است، اتفاق دیگری رخ نداده و به دلیل برخی سخت‌گیری‌ها و دست‌اندازها، امروز حتی از عطش و هیجان اولیه استارت‌آپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه کاسته شده است.

بر اساس گزارش اتاق تهران، فردیس افزود: این در حالی است که از سوی بورس، برخی الزامات اجباری و بدعت‌های تازه و نامناسب، پیش‌روی استارت‌آپ تپسی برای ورود به بازار سرمایه گذاشته شد که به‌رغم قبول آن از سوی تپسی، نگرانی‌هایی را برای دیگر استارت‌آپ‌ها ایجاد کرده ‌است که عملا از تلاش و اشتیاق خود برای راه‌یابی به بازار سرمایه کاسته‌اند. وی سپس تاکید کرد که برای ورود و عرضه شرکت‌های نوآور به بورس، باید با مشورت و نظرخواهی از سمن‌های این اکوسیستم و نیز اتاق بازرگانی، زمینه حضور استارت‌آپ‌ها در بازار سرمایه نسبت به آنچه که اکنون وجود دارد، روان‌تر و تسهیل شود.

 
منبع: فردای اقتصاد


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3n9wlk