سه‌شنبه 08 اسفند 1402 - 27 Feb 2024
کد خبر: 104345
تاریخ انتشار: 1402/11/23 07:47

خرید و فروش ساچمه نقره

نقره یا سیم یکی از عناصر شیمیایی با علامت Ag می باشد. نقره فلزی سفید رنگ، نرم و براق است، که ما بین تمام عناصر، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزان رسانایی گرمایی را دارا می باشد.
خرید و فروش ساچمه نقره

نقره یا سیم یکی از عناصر شیمیایی با علامت Ag می باشد. نقره فلزی سفید رنگ، نرم و براق است، که ما بین تمام عناصر، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزان رسانایی گرمایی را دارا می باشد.

نقره در طبیعت به صورت خالص و به صورت آلیاژ طبیعی همراه با طلا و دیگر فلزات و همچنین در برخی سنگ‌های معدنی نیز یافت می‌شود. بیشترین تولید نقره جهان به عنوان محصول جانبی از استخراج مس، نیکل، سرب و روی به دست می‌آید.

عیار نقره

عیار ۷۵۰، ۸۵۰، ۹۰۰، ۹۲۵، ۹۵۰، ۹۵۸ و ۹۹۰ از جمله عیارهای مرسوم نقره است که معروف‌ترین آن‌‌ها ۹۲۵ است . نقره ۹۹۹ که معمولا به صورت شمش نقره می باشد خالص‌ترین نوع نقره است که به دلیل نرمی زیاد قابل استفاده در زیورآلات نیست اما در صنایع دیگر استفاده می شود.

موارد استفاده و مصارف نقره خام


هدف از خرید نقره خام فقط برای صنعت طلا و جواهر و ساخت انگشتر نقره نیست.همچنین به طور گسترده در صنایع دیگر مانند الکترونیک،خودرو سازی و باتری سازی، داروسازی و پزشکی استفاده می شود. نقره فلزی دارای اثر ضد باکتریایی است و در صنعت داروسازی برای تولید داروهای ضد باکتری استفاده می شود. این فلز در پزشکی نیز کاربرد زیادی دارد. همچنین از نقره در دندانپزشکی برای ساخت آمالگام (پر کردن دندان) استفاده می شود. به جرات می توان گفت امروزه یکی از رایج ترین کاربردهای نقره در صنعت، جدای از تولید بردها و مدارهای الکترونیکی، در ساخت پنل های خورشیدی است. نقره فلزی رسانایی حرارتی بالایی دارد و دقیق ترین انتخاب برای ساخت پنل های خورشیدی محسوب می شود.


چرا نقره خام را به ساچمه نقره تبدیل می کنند؟


برای جواب دادن به این سوال ابتدا برای ساخت زیورآلات طلا و نقره باید از ورق های طلا و نقره به عنوان مواد اولیه استفاده کرد. این تکه‌ها یا به صورت شمش یا ساچمه یا همان گوارسه نقره  می باشند. طلاسازان معمولا طلای مذاب را به شمش طلا تبدیل می کنند. نقره مذاب را به صورت توپ یا همان ساچمه نقره در می آوردند. توجه داشته باشید که نقره به صورت شمش نقره نیز در بازار موجود است.

حواستان باشد که شمش نقره عموما ۲۰ تا ۳۰ درصد گرانتر از ساچمه نقره است. بنابراین قطعا خرید ساچمه های نقره برای ساخت زیورآلات نقره مقرون به صرفه تر می باشد، ساچمه نقره از ذوب نقره شکسته یا همان نقره های دست دوم و استفاده شده به دست می آیند.


به زبان ساده، وقتی تولیدکنندگان نقره شمش نقره را خریداری می کنند، در واقع مواد اولیه تولید را تنظیم می کنند.روش ساخت ساچمه نقره ای بسیار ساده است. ابتدا خمره های مخصوصی را با آب یخ پر می کنند. سپس تکه های یخ را داخل سطل می گذارند. در این مرحله، یک اتفاق جالب رخ می دهد، نقره مذاب بلافاصله یک گلوله یا دانه تشکیل می دهد که به آن ساچمه نقره می گویند.

با افزایش کاربرد نقره در صنایع مختلف مانند خودروسازی و پزشکی قیمت نقره دستخوش تغییرات زیادی شده است که سرمایه گذاران را بر آن داشته است که در سبد سرمایه گذاری خود جایی برای نقره نیز باز کنند.

خرید ساچمه نقره به همراه شمش نقره علاوه بر این که در صنایع گوناگون کاربرد داشته باشد برای سرمایه گذاری هم استفاده می شود.

سرمایه گذاران سعی می کنند به منظور گسترش سبد سرمایه گذاری خود و همینطور کنترل ریسک سرمایه گذاری بر روی فلزات گرانبها مانند نقره و طلا نیز سرمایه گذاری کنند تا با افزایش تورم خطر از دست رفتن سرمایه آنها به نوعی تعدیل شود.

فروشگاه کافه سیلور با دارا بودن نماد اعتماد و فروشگاه حضوری در نظر دارد در زمینه خرید و فروش ساچمه نقره و سایر محصولات نقره به شما کمک کند.

باید بدانید که حتما فلزات گرانبها را از یک جای مطمئن خریداری کنید. همچنین اصول خرید و فروش و تحلیل بازار را یاد بگیرید تا بتوانید سود بیشتری را از این طریق به دست آورید.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2xxbew