دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
کد خبر: 85818
تاریخ انتشار: 1402/01/16 13:34

واکنش احساسی مجید «قصه‌های مجید» به خودکشی کیومرث پوراحمد

پس از شنیدن خبر درگذشت کیومرث پوراحمد، مهدی باقربیگی بازیگر نقش مجید در سریال «قصه‌های مجید» در یک گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا، اظهار داشت: "کیومرث پوراحمد به فرهنگ، سینما و تلویزیون خدمت کرد و به عنوان هنرمند بزرگ، درگذشت او را به شدت تاسف‌آور می‌دانم."

مهدی باقربیگی که به عنوان بازیگر اصلی سریال « قصه های مجید » با کیومرث پوراحمد همکاری داشت اظهار داشت: رابطه من و کیومرث پوراحمد رابطه پدر و پسری بود. آقای پوراحمد آدم مسئولیت پذیری بود. در زمان ساخت «قصه های مجید» و حتی پس ازآن حواسش به من بود. با هم مدام در ارتباط بودیم و احوالپرسی می‌کردیم. او در زندگی به من مشاوره می داد. برای من مثل یک پدر بود و با همدیگر رابطه پدر و پسری داشتیم.

باقربیگی افزود: من ده دقیقه است که از درگذشت ایشان خبردار شدم. من با خانواده شان تماس گرفتم و آنها این خبر را تایید کردند. الان اصلا نمی توانم حرف بزنم. هم اصفهانی‌ها و هم کل مردم کشور آدم بزرگی را از دست دادند. خانواده ایشان مثل خانواده خودم هستند. قصه‌های مجید یکی از سریال‌های خوب این کارگردان بود. مردم هنوز بعد از بیست و چند سال این سریال را به یاد می‌آورند. به این خاطر که داستانش با زندگی مردم هماهنگ بود و خیلی‌ها در خانه خودشان شخصیتی مثل مجید را داشتند.

کیومرث پوراحمد کارگردان سینما و تلویزیون صبح امروز ۱۶ فروردین در سن ۷۴سالگی درگذشت.

کیومرث پوراحمد متولد سال ۱۳۲۸ در اصفهان بود که در کارنامه حرفه‌ای خود آثار ماندگاری همچون سریال‌های قصه‌های مجید و سرنخ و فیلم‌های سینمایی همچون به‌خاطر هانیه، خواهران غریب، شب یلدا و اتوبوس شب را داشت. او در شهرک ساحلی بندرانزلی درگذشته است.

فیلم سینمایی پرونده باز است آخرین ساخته زنده‌یاد پوراحمد بود که اسفند سال گذشته در چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2rz8xy