دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 - 20 May 2024
کد خبر: 11260
تاریخ انتشار: 1400/11/10 12:50

شرکت مس در ردیف برترین‌ها قرار گرفت

شرکت ملی صنایع مس ایران در همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر کشور در ردیف ۱۰ شرکت برتر قرار گرفت و برپایه شاخص‌های تعریف شده با دریافت لوح تقدیر و تندیس همایش به‌عنوان شرکت پیشرو معرفی شد.

به گزارش مس‌پرس، بنا به اعلام دبیرخانه بیست‌وچهارمین سال رتبه‌بندی شرکت‌ها که توسط سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار شد، «تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایران طی ۴ سال اخیر» مهم‌ترین معیار در انتخاب ۱۰ «شرکت پیشرو» بوده است. همچنین فملی از نظر شاخص «سود» و «بالاترین ارزش بازار» در بین ۱۰۰ شرکت رتبه سوم را به دست آورد.

افزون‌بر این، شرکت مس در شاخص «بیشترین صادرات» و «سودآوری» رتبه ۴ را از آن خود کرد و در شاخص «بالاترین ارزش افزوده» موفق به کسب رتبه ۶ و در شاخص «فروش/درآمد» در مقام شانزدهم در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت.

گفتنی است، سازمان مدیریت صنعتی از سال ۱۳۷۷ رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران را هر سال‌ انجام داده است. این رتبه‌بندی با الهام از رسالت این سازمان با فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید درباره بنگاه‌های اقتصادی کشور، فضای روشن‌تری از کسب‌وکار اقتصادی کشور ترسیم می‌کند و به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌گذاران و پژوهشگران، یاری می‌‎رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند. در این ارزیابی شرکت‌های برتر براساس ۳۳ شاخص همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغالزایی»، «بهره‌وری کل عوامل» و... معرفی می‌شوند که هرسال این ارزیابی بین ۵۰۰ شرکت برتر انجام می‌شود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2lbnr4