یک‌شنبه 27 خرداد 1403 - 16 Jun 2024
کد خبر: 85702
تاریخ انتشار: 1402/01/12 14:23

با این گیاه در ماه رمضان تشنه نخواهید شد / معجزه طب سنتی ایرانی

گیاه "خاکشیر" طبیعی است و مصرف آن در طول روز می‌تواند تشنگی روزانه شما را کاهش دهد. به‌طور خاص، مصرف این گیاه برای روزه‌داران بسیار مفید است و به شدت توصیه می‌شود.

خاکشیر  یک گیاه  بسیار موثر برای بهبود وضعیت گوارشی انسان‌ها است، این گیاه در طب سنتی جایگاه ویژه‌ای دارد و کمک زیادی به رفع عطش انسان‌ها و جلوگیری از گرمازدگی در طول روزهای گرم تابستان می‌کند

روزه‌ داری در فصل گرما گاهی سبب ایجاد عطش در فرد روزه‌‍دار می‌شود، مصرف خاکشیر در ایام ماه‌رمضان تا حد زیادی جلوی بروز چنین مشکلی را می‌گیرد و کلیه‌ها را تقویت می‌کند، خاکشیر همچنین سبب خنک شدن بدن در مواجهه با گرما نیز می‌شود.

گیاه خاکشیر سرشار از امگا۳ است و مصرفش سبب ایجاد درخشندگی و طراوت پوست می‌شود همچنین خاکشیر با افزایش اکسیژن پوست، سلول های پوستی را تحریک می کند و تولید فیبروبلاست را افزایش می دهد.

کاربرد اصلی خاکشیر در گذشته برای درمان عفونت بوده است، چرا که این گیاه خاصیت ضد عفونی بسیار زیادی دارد و برای رفع ناراحتی‌های روده مانند اسهال یا حتی یبوست بسیار مفید است.

بنابر اعلام پژوهشکده گیاهان دارویی، آثار درمانی گستردهای از جمله خلط آور، محرک و نیروبخش، نرم کننده و تقویت کننده قلب و اثرات ضد انگلی برای این گیاه ذکر شده است .

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/27g5ne