06 تیر، 1401

فولاد مبارکه به چرخه تولید سرعت می‌بخشد

دسته‌بندی: معدن

1401/2/19 13:07

فولاد مبارکه به چرخه تولید سرعت می‌بخشد

دسته‌بندی: معدن
13:07:00 1401/2/19

شرکت فولاد مبارکه از شرکت‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت می‌کند. این شرکت با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به‌عنوان سازمانی جهان‌تراز سهم عمده‌ای از تولید فولاد کشور را برای استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌کند. این شرکت در طول سال‌های گذشته تلاش کرده تا چرخ تولید را در کشور سرعت بخشد و همزمان سهم بسزایی از اشتغالزایی را در اختیار داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از برنامه‌ریزی این شرکت برای اشتغال‌آفرینی ۱۲هزار نفری از طریق سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: فولاد مبارکه با گام‌های بلند خود نشان داده که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، می‌تواند به چرخ تولید کشور سرعت بخشد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه، محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: فولاد مبارکه برنامه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در راستای احداث نیروگاه‌های خورشیدی نیروگاه بادی و بسیاری از موارد دیگر را در دستور کار خود قرار داده است. وی افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها در قالب گروه پیشرانان پیشرفت ایران کلید خورده است که هم‌اکنون برخی پروژه‌ها به مرحله اجرا رسیده و برخی از آنها در مراحل مطالعه و... است که به‌زودی شاهد تحولی در این زمینه خواهیم بود.

اشتغال‌آفرینی ۱۲ هزار نفری

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه، بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی کشور که از آن به‌عنوان الگوی ملی بنگاه‌داری یاد می‌شود، با این سرمایه‌گذاری‌ها درصدد تحقق اشتغال پایدار در کشور است و این مهم را بزرگ‌ترین مسئولیت اجتماعی خود می‌داند که در همین راستا با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مرحله اول این سرمایه‌گذاری‌ها، ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور ایجاد خواهد کرد. وی اذعان داشت: بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه با کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار حل می‌شود و اگر ما وظیفه خود را در جایگاهی که هستیم، به‌درستی انجام دهیم، بسیاری از معضلات و مشکلات مردم جامعه حذف خواهد شد.

تولید محصولات کیفی با ارزش‌افزوده بالا

طیب‌نیا بااشاره به برنامه فولاد مبارکه برای شناسایی فرصت‌های اشتغال و محرومیت‌زدایی متذکر شد: درصدد اجرای رویکردی جدید در این باره هستیم و برای اتمام هرچه سریع‌تر پروژه‌ها که منجر به بازگشت سرمایه خواهد شد، مصمم هستیم تا به‌زودی شاهد شکوفایی اقتصاد و اشتغال در کشور باشیم. وی بیان کرد: به لطف الهی و تلاش متخصصان داخلی، ظرفیت‌های خوبی در صنعت فولاد کشور ایجاد شده که بسیاری از نیازهای کشور را تامین می‌کند؛ رویکرد اصلی ما در توسعه‌ و سرمایه‌گذاری‌های اخیر، تولید محصولات کیفی به‌همراه ارزش‌افزوده بالا است. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه محصولاتی که در گذشته از دیگر کشورها خریداری می‌شد، اکنون به‌دست جوانان همین مرز و بوم تولید می‌شوند، عنوان کرد: در حال‌ حاضر نیاز ما به واردات کاهش یافته و همین امر باعث کاهش چشمگیر خروج ارز از کشور می‌شود و به‌همین خاطر زیرساخت‌های زیادی برای توسعه فناورانه، نوآورانه و دانش‌بنیان در فولاد مبارکه ایجاد شده تا بتوانیم به‌سرعت این تلاش‌ها را به‌نتیجه برسانیم. وی در پایان اضافه کرد: با همت همه تلاشگران گروه فولاد مبارکه از ابتدای امسال از طریق ظرفیت‌های موجود موفق به ثبت ۳۰ رکورد تولید شدیم و این موفقیت بزرگ نشان‌دهنده تلاش همه‌جانبه تلاشگران فولاد مبارکه برای جهش تولید در کشور است؛ در واقع فولاد مبارکه با گام‌های بلند خود نشان داده که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، می‌تواند به چرخ تولید کشور سرعت بخشد.

ایجاد اشتغال پایدار مسئولیت اجتماعی مااست

طیب‌نیا آزادی زندانیان و حمایت از خانواده‌های‌شان را مسئولیت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد و افزود: فولاد مبارکه نیز در ۹ سال گذشته بیش از ۲ هزار زندانی را آزاد کرده تا در این امر سهیم باشند. وی افزود: هر پدیده اجتماعی دارای علت‌ها و معلول‌هایی است و موضوع آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد، پرداختن به معلول است ولی ما علاوه بر اینکه به آزادی زندانیان کمک می‌کنیم، در حال تلاش جدی برای عمل به ماموریت اصلی خود یعنی اشتغالزایی و تولید هستیم که این امر می‌تواند در رشد جامعه چه از نظر معیشتی و چه از لحاظ اجتماعی موثر باشد و در واقع در مسیر رفع علت‌هایی که موجب بروز جرائم غیرعمد می‌شود، حرکت کند. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: برنامه‌های زیادی در فولاد مبارکه برای کاهش مصرف آب، حفظ محیط‌زیست و کاهش مصارف انرژی تدوین شده و بسیاری از آنها عملیاتی شده است تا بتوانیم در این زمینه نیز مسئولیت‌های اجتماعی خود را به‌خوبی ایفا کنیم؛ فولاد مبارکه امروز به‌عنوان صنعت سبز در کشور معرفی شده و طی سال‌های گذشته چندین بار در حوزه‌های مسئولیت اجتماعی و محیط‌زیست جوایز زیادی را کسب کرده است. وی اذعان داشت: فولاد مبارکه بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی کشور است و سهم یک درصدی در تولید ناخالص ملی دارد؛ این شرکت همواره در مسئولیت‌های اجتماعی نیز پیشگام بوده و در سال‌های گذشته این موضوع را در عرصه‌های مختلف به‌خوبی نشان داده است. طیبب‌نیا تصریح کرد: امیدواریم با دعای خیر مردم بتوانیم رسالت‌های خود را در زمینه‌های مختلف از جمله تولید که اصلی‌ترین ماموریت ما برای نقش‌آفرینی در اقتصاد کشور است، به‌خوبی انجام دهیم. 

وی تاکید کرد: ما در تلاشیم تا بتوانیم همچون سال‌های گذشته از زندانیان جرائم مالی و خانواده‌های‌شان به روش‌های مختلفی حمایت کنیم و در طول سال این حمایت را ادامه دهیم. مدیرعامل فولاد مبارکه در پایان از کمک ۵۰ میلیارد ریالی این شرکت برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان اصفهان خبر داد.

سخن پایانی

در واقع فولاد مبارکه با گام‌های بلند خود نشان داده که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، می‌تواند به گردش چرخ تولید کشور سرعت بخشد. این شرکت باتوجه به شاخصه‌های تولید، نسبت به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی نیز حساس است و از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط منطقه، دست برنمی‌دارد.

 

برچسب: صفحه ۶ ، فولاد مبارکه ، شماره ۲۰۵۲https://smtnews.ir/direct/18493

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |