16 تیر، 1401

اقدام ویژه مجلس برای ساماندهی بازار مسکن

دسته‌بندی: راه و شهرسازی

1401/2/23 16:02

اقدام ویژه مجلس برای ساماندهی بازار مسکن

دسته‌بندی: راه و شهرسازی
16:02:00 1401/2/23

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طی رایزنی‌هایی که اخیرا با وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس صورت گرفته توانسته‌ایم به توافقاتی برای داشتن یک مدیر در حوزه مسکن برسیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بازار مسکن دارای مافیا است و تا زمانی که اقدامات لازم برای رفع این معضل انجام نشود، بخشی از مشکلات برطرف نخواهد شد.

آقای اقبال شاکری گفت: بازار مسکن هم اکنون دارای مدیر نیست، اما طی رایزنی‌هایی که اخیرا با وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس صورت گرفته توانسته‌ایم به توافقاتی برای داشتن یک مدیر در حوزه مسکن برسیم.

به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس برای ساماندهی بازار مسکن نیازمند تولید مسکن هستیم تا فاصله عرضه و تقاضا کاهش یابد. این موضوع در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و در صورت رفع آن بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد، اما تا زمانی که مافیای مسکن وجود دارد مشکل بازار مسکن مرتفع نخواهد شد.

هم اکنون تولید مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن به مرحله اجرایی و عملیاتی شدن رسیده و دولت با تامین اراضی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار در شهر‌های مختلف توانسته گام‌های مهمی را در این بخش بردارد.

طرح نهضت ملی مسکن با ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی کلید خورده که همین امر خود می‌تواند زمینه ساز بهبود وضعیت بازار مسکن شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب: اخبار روز ، مسکن ، مجلس ، نهضت ملی مسکنhttps://smtnews.ir/direct/18724

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |