راه‌اندازی خط تولید پژو ۲۰۰۸ در روزهای آینده

گروه تولید و بازرگانی: وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از روند تجهیز خطوط تولید محصولات «ایکاپ» که در سایت گروه مرکزی گروه صنعتی ایران‌خودرو فعال است بر تسریع فعالیت‌ها برای تجهیز این خط تولید تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از خط تولید محصولات «ایکاپ» اظهار کرد: لازم است روند تجهیز و فعالیت‌ها با هدف راه‌اندازی خط تولید تسریع شود. به گزارش صمت، محمد حق‌پناهی، معاون ایکاپ در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از روند تجهیز خطوط تولید محصولات «ایکاپ» با تشریح اقدامات هر روزه مهندسان این شرکت اظهار کرد: در بازدید عمومی از سطح سالن، مشکلات به شکل کلیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این اقدام در حالی در خط تولید ایکاپ انجام می‌شود که اصول این کار همواره به این شکل است: این بررسی‌ها بعد از تولید انبوه انجام می‌شود، اما با توجه به اینکه در هر مرحله از پروژه، شاخص‌هایی قابل ردیابی است، هر روز مهندسان ایکاپ با همفکری یکدیگر، شاخص‌هایی را همچون کیفیت، حوادث و تعداد افرادی که ایمنی را رعایت می‌کنند مورد بررسی قرار می‌دهند. وی با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده و همکاری دو طرف، نتایج خوبی در زمینه ایمنی به وجود آمده است، تصریح کرد: در بررسی‌های موردی، گان‌ها مورد بررسی قرار گرفته و زمان راه‌اندازی آن پیش‌بینی شده و اگر تاخیری در این‌باره به وجود آمده باشد به طور قطع مورد بررسی قرار خواهد گرفت. معاون ایکاپ، تاخیر مسیر کل پروژه را حدود ۶ روز اعلام و اظهار کرد: در حال حاضر تاسیسات مورد نیاز این خطوط تولید به‌طور کامل راه‌اندازی شده و اکنون در حال جبران تاخیر به وجود آمده هستیم. امیدواریم در ۱۲ بهمن که زمان تعیین شده است، کار را به‌طور آزمایشی با قطعاتی که وارد شده، آغاز کنیم. ایشان همچنین آموزش مهارت پایه و پیگیری تکمیل آن تا شروع تولید را از دیگر اقدامات مورد نظر اعلام کردند. در ادامه این بازدید مدیر فرانسوی پروژه ضمن اظهار خرسندی از همکاری ایران و فرانسه گفت: ۲۳ نفر از کارشناسان خبره شرکت پژو برای حمایت و تسریع راه‌اندازی پروژه در ایران حضور دارند. ژیلبرت لیژونقه تصریح کرد هدف شرکت پژو این است که قبل از نوروز نخستین ماشین وارد بازار ایران شود و افزود: دو شرکت ایران‌خودرو و پژو با سهم مساوی ۵۰-۵۰ در سرمایه‌گذاری اقدام به این همکاری کرده‌اند ولی چون تولید محصول در داخل ایران انجام می‌شود اشتغالزایی این پروژه در ایران است.


پیشرفت ۹۱ درصدی سالن خط تولید
محمدرضا معتمد، مدیرعامل شرکت ایکاپ در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با صمت از آغاز به کار فاز یک خط تولید پژو ۲۰۰۸ از چند روز آینده خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر پیشرفت پروژه سالن خط تولید ایکاپ، ۹۱درصد است که عملیات اجرایی آن تا نیمه بهمن به پایان خواهد رسید. مدیرعامل شرکت ایکاپ با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌ها در فاز نخست ۴ دستگاه پژو ۲۰۰۸ در ساعت تولید می‌شود، ادامه داد: در سالن ساخت بدنه، همه تجهیزات تولید پژو ۲۰۰۸ نصب شده و از ۱۲ بهمن نخستین بدنه به‌طور آزمایشگاهی تولید و آخر بهمن تولید آفلاین آغاز خواهد شد. معتمد با بیان این خبر که سالن مونتاژ نیز نخستین مونتاژ پژو ۲۰۰۸ را از ۱۲ بهمن آغاز کرده و تولید آنلاین محصولات از ۵ اسفند آغاز می‌شود، تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید این خودرو از ۴ دستگاه به ۶ دستگاه در ساعت، در صورت نیاز بازار، با افزایش بهره‌وری و روش‌های پیشرفته مدیریت خطوط تولید خودرو، امکانپذیر خواهد بود. براساس این گزارش، مقامات شرکت ایکاپ از آغاز تولید پژو ۲۰۰۸ در بهمن امسال خبر داده‌اند. براساس پیش‌بینی‌ها پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۸ نیز سال آینده وارد بازار خواهد شد. برای تولید و عرضه این محصولات که براساس آخرین فناورهای روز است، ۳۵ نفر از کارشناسان خبره شرکت پژو با هدف حمایت و تسریع راه‌اندازی پروژه در ایران حضور خواهند داشت. ایکاپ، شرکت مشترک گروه صنعتی ایران‌خودرو و پژو فرانسه با سرمایه‌گذاری و سهامداری دوطرف برای مدت نامحدود ایجاد شده و ۳ محصول جدید ۲۰۰۸، ۲۰۸ و ۳۰۱ را به بازار ایران عرضه خواهد کرد. همچنین به گفته مقامات مسئول این شرکت، خودرو پژو۵۰۸ نیز تا پایان امسال از سوی این شرکت وارد بازار ایران خواهد شد.


چاپ