تکانه‌های رونق یا تورم

ملیحه خورده‌پا: یکشنبه جاری بانک مرکزی آمار نرخ تورم آذر امسال را ارائه کرد که این گزارش حاکی از نرخ تورم ۸/۶درصدی در آذر نسبت به دوره مشابه سال قبل بود. همچنین شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی در مناطق شهری در آذر امسال ۲۵۲/۹ اعلام شده که نشانگر افزایش ۱/۴درصدی نسبت به آبان امسال و رشد ۹/۲درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است.

درخت کاج تزئینی؛ ۴ میلیون تومان

کار و کارآفرینی: مانند سال‌های گذشته در آستانه جشن سال نو میلادی بخش‌های قابل توجهی از بازار مصرف رنگ و بوی کریسمس به خود گرفتند که همین امر بازاری را با چرخش مالی بالایی فراهم کرده است.

راه‌اندازی خط تولید پژو ۲۰۰۸ در روزهای آینده

گروه تولید و بازرگانی: وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از روند تجهیز خطوط تولید محصولات «ایکاپ» که در سایت گروه مرکزی گروه صنعتی ایران‌خودرو فعال است بر تسریع فعالیت‌ها برای تجهیز این خط تولید تاکید کرد.

حماسه حضور

گروه کار و کارآفرینی:  شب ترامپ با کابوس وحدت و پکپارچگی ایران به صبح رسید. آری؛ بازهم ایرانیان با حضور باشکوه میلیونی به بیگانگان نشان دادند پای دفاع از آرمان‌ها ایستاده‌اند. شیرینی سی‌وهشتمین جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور چشمگیر مردم در سراسر کشور، کام ملت را بازهم شیرین کرد.

همکاری ایدرو و سوئد از جنس خط لوله

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از امضای تفاهمنامه بین یکی از شرکت‌های ایدرو با یک شرکت سوئدی در یک مناقصه بزرگ مربوط به ۶۰۰ کیلومتر خط لوله در شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

سال خوب برای خودروی ایرانی

چهاردهمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران روز گذشته در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران خودرویی ایران و شرکت‌های خارجی برگزار شد

تامین درآمد سازمان هدفمندی یارانه با ۳ شرکت

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد از مجموع درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در امسال مبلغ ۳۶هزار و ۴۰۰میلیارد تومان به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز شد.

قوانین و مقررات بازدارنده مانع پیشبرد کار

وزیر صنعت، معدن و تجارت در چهاردهمین همایش تعالی سازمانی با اشاره به اینکه قوانین و مقررات بازدارنده مانع پیشبرد کار در کشور هستند، گفت: متاسفانه با توجه به شرایطی که وجود دارد، هیچ وقت تلاش‌های‌مان به جایی نمی‌رسد چرا که کار از پایه دچار مشکل است.

تنظیم بازار با محوریت حمایت از تولید

ملیحه خورده‌پا: اسفند نیز از نیمه عبور کرد و حالا شمارش معکوس برای رسیدن به سال نو آغاز شده است تا بار دیگر توپ لحظه تحویل سال شلیک شود و با جوانه زدن درخت‌ها و سبز شدن زمین شوق زندگی و امید در ما جان بگیرد.

اشتغالزایی، هدف اصلی تسهیلات رونق تولید

فهیمه ملکمحمدی: یکی از اقدامات مهم دولت یازدهم اعطای تسهیلات رونق تولید بوده است. خوشبختانه طرح اعطای تسهیلات رونق تولید در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی منجر به افزایش تولید، حفظ اشتغال و راه‌اندازی تعدادی از واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در استان خراسان جنوبی شده است،