توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و الجزایر

به گزارش صمت به نقل از مهر، علی جنتی در این دیدار ضمن تبریک سالروز استقلال الجزایر گفت: ایران و الجزایر ۲ کشوری هستند که از دیرباز به ویژه در دهه اخیر روابط نزدیک و دوستانه‌ای با یکدیگر داشته‌اند و همواره مبارزات مردم الجزایر با فرانسوی‌ها برای استقلال خود و اخراج آنها از کشورشان در ذهن مردم ما ماندگار است.

 


وی با اشاره به موافقتنامه فرهنگی میان ۲ کشور ادامه داد: برای گسترش و اجرایی کردن این موافقتنامه که از دیر زمان به امضا رسیده است و تاکنون نیز دارای اعتبار است باید هر ۲ یا ۳سال یکبار برنامه مبادلات فرهنگی نیز میان ۲ طرف به امضا برسد.

 


جنتی افزود: باید همواره از ظرفیت‌های فرهنگی میان ۲ کشور برای گسترش همکاری‌ها استفاده کرد و از طریق برگزاری هفته‌های فرهنگی در ۲ کشور شرایط آشنایی بیشتر ۲ ملت با آیین‌ها و سنت‌های یکدیگر را فراهم آورد.

 


وی بر شرکت و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب ۲ کشور و همچنین تبادل گروه‌های هنری، موسیقی، نگارگری، نقاشی و عرضه آثار آنها و همکاری‌های سینمایی با هدف گسترش روابط تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید با اشاره به مکاتبات تاریخی میان سران ۲ کشور ایران و الجزایر در زمینه‌های مختلف ادامه داد: ۲ کشور در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای نیز از جمله سازمان کنفرانس اسلامی، یونسکو، آیسسکو و... همواره روابط و همکاری‌های خوبی دارند.


چاپ