امید زنان به دولت برای توسعه متوازن

به گزارش صمت به نقل از ایلنا، شهیندخت مولاوردی در ضیافت افطار رییس‌جمهور با فعالان و کنشگران حوزه زنان با اشاره به روز حجاب و عفاف گفت: اکنون زمان خوبی است تا فاصله خود را با وضعیت مطلوب در این حوزه بسنجیم.
وی افزود: زنان ما در تلاش مضاعف هستند تا با دستان پرتوان خود، باری از دوش جامعه برداند و به کشور کمک کنند، که در سفرهای استانی نمونه‌های بسیاری از آنها را دیده‌ام.

 


معاون رییس‌جمهوری ادامه داد: دولت یازدهم در حالی روی کار آمد که سرمایه اجتماعی در میان زنان نیز در حد پایینی قرار داشت، درحالی‌که سرمایه اجتماعی لازمه استفاده از سرمایه‌های فیزیکی، اقتصادی و انسانی است. وی با اشاره به اینکه در ۲ سال و نیم گذشته مسائلی را که نیازمند اقدام فوری بود، شناسایی کردیم، افزود: براین اساس فعالیت‌های خود را از طریق مدیریت ظرفیت‌ها و پرهیز از موازی‌کاری آغاز کردیم و ۱۴ کارگروه را به‌عنوان اتاق فکر معاونت امور زنان و خانواده تشکیل دادیم.

 


مولاوردی در ارتباط با دیگر اقدامات این معاونت اظهار کرد: تاکنون ۲ نشست منطقه‌ای نیز برگزار شده و نشست سوم هم در مردادماه برگزار خواهد شد. همچنین سامانه پیامکی ۱۰۱ نیز به منظور برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه گروه هدف با معاونت زنان راه‌اندازی شده است.

 


وی تصریح کرد: زنان و دختران توانمند، مومن و عفیف ایرانی امروز به اندازه‌ای به بلوغ فکری رسیده‌اند که بدانند، برای دستیابی به مطالبات خود ۲ سال زمان کافی نیست و می‌خواهند؛ همانگونه که ۲ سال پیش در خلق حماسه سیاسی به برنامه‌های رییس‌جمهوری اعتماد کردند، اکنون نیز در شرایط پساتحریم هم اعتمادی متقابل شکل گیرد.


چاپ