آمار سرطان در ایران بالا نیست

به گزارش صمت به نقل تسنیم، رضا ملک‌زاده در پنجمین نشست حامیان موسسه خیریه ریحانه اظهار کرد: یکی از راهکارهای مقابله با بیماری سرطان در کشور پیشگیری از این بیماری است که در ۲ سال گذشته در این زمینه اقدامات بسیار اساسی به‌وسیله وزارت بهداشت و درمان انجام شده است.

 


وی افزود: باید راهکارهای اساسی برای پیشگیری از این بیماری در کشور ارائه شود چرا که علاوه بر خطرات این بیماری هزینه درمان بیماری سرطان نیز بسیار بالاست.
رییس موسسه ملی سرطان کشور بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی‌های اساسی علاوه بر تغییر شیوه تغذیه بین مردم ایران شیوه و سبک زندگی نیز از حالت ماشینی خارج شود.
ملک‌زاده با بیان اینکه یکی از راهکارهای پیشگیری از بیماری سرطان مصرف ۳ داروی آسپرین، استاتین و منورومین است، تصریح کرد: باید مصرف این داروها در افراد بالای ۵۰ سال افزایش یابد تا شاهد کاهش بیماری سرطان در کشور باشیم.

 


وی یکی از سیاست‌های مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را ایجاد تحول بزرگی در مبارزه با بیماری سرطان و پیشگیری از آن دانست و گفت: وزارت بهداشت در این زمینه با استفاده از پزشکان متخصص و کاردان و ارائه تحقیقات کاربردی درباره پیشگیری از این بیماری گام برداشته است.


چاپ