کمبودهای درمانی - بهداشتی در اطراف تهران

 به گزارش صمت به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی گفت: مردم به اخبار موثق توجه کنند، نباید به گونه‌ای اطلاع‌رسانی شود که باعث نگرانی مردم شود و اگر در منطقه‌ای احتمال آلودگی به «تب کریمه کنگو» وجود داشته باشد، از رسانه‌های محلی و نیز رسانه‌های ملی هشدارهای لازم به‌منظور پیشگیری به مردم داده می‌شود.

 

وزیر بهداشت همچنین بااشاره به وضعیت درمانی و بهداشتی شهرستان‌های اطراف تهران گفت: در ابتدای فعالیت در این وزارتخانه بر ارائه خدمات در مناطق محروم، دوردست و مرزی تاکید کردیم اما شاید باور کردن این موضوع دشوار باشد که شهرستان‌های اطراف تهران محروم‌تر از برخی نقاط محروم و مرزی کشور هستند. وی افزود: وجود مناطق محروم در اطراف تهران درحالی است که ما نیز در ۲۳ ماه فعالیت به این مناطق بی‌توجه نبوده‌ایم و همکاران ما در قالب طرح تحول نظام سلامت توانسته‌اند کیفیت ها را ارتقا و پزشکان را در مناطق مختلف شهری و روستایی استقرار داده و همچنین مراکز درمانی بهداشتی را توسعه دهند اما رشد ناموزون جمعیت و نبود توازن امکانات متناسب با نیازها مشکلات فراوانی را در این مناطق به وجود آورده است.

 

وزیر بهداشت افزود: در اطراف شهر تهران وضعیت مناسبی وجود ندارد و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد، ضمن اینکه تعداد مراکز بهداشتی اندک هستند و فعالیت آنها نیز تنها تا نوبت ظهر هر روز انجام می‌شود. وی اظهار کرد: در سال‌جاری اعتبارات طرح تحول سلامت کاهش پیدا کرده که راه حل جبران آن کاهش هزینه‌های تحمیلی درمان است. به همین منظور کمیته مشترک کاهش هزینه‌های القایی با همکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود.


چاپ