رمضان بدون گرانی می‌گذرد

مهدی نجفی - گروه تجارت: بعد از پشت سر گذاشتن موفق «بازار شب عید»، حالا «بازار اقلام کالا و خوراکی رمضان» سال ۱۳۹۳ دومین تجربه‌ای است که دولت روحانی برگزار کرده است.

بسته‌های حمایتی وعده‌های بی‌انتها

نگار خسروی - گروه تجارت: کاملا واضح است که میزان صادرات ایران از واردات کمتر است. این آمار در شرایطی صحت دارد که میزان مواد نفتی را از کل صادرات سالانه کم کنیم.

ذخیره‌سازی بی‌سابقه است

زهرا طهرانی - گروه تجارت: «برنج کم شد، روغن تولید نمی‌شود؛ گرانی و بعد هم احتکار خانگی حتی.» این شرایط زمانی اتفاق می‌افتد که کشور در شرایط خاص و ایام ویژه قرار می‌گیرد و ذخیره‌سازی هم به میزان کافی کفاف نیاز داخل را نمی‌دهد.

«اعتدال روحانی» نمره قبولی گرفت

نگار خسروی - گروه تجارت: چند روز دیگر می‌شود یک سال؛ یک سالی که حسن روحانی با رای قاطع، کلیدش را در قفل انتخابات چرخاند و ریاست دولت یازدهم را به‌دست گرفت.

مکاره‌ای داغ‌تر از بازار!

نگار خسروی- گروه تجارت: بازار مکاره؛ نامش که می‌آید، ذهن را به بازاری پررفت و آمد در سال‌های دور سوق می‌دهد که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن تجارت می‌شد.

رشد ۲۳ درصدی صادرات فرش دستباف

مهدی نجفی - گروه تجارت: تحریم‌ها و محدودیت‌‌های بین‌المللی هرچند گریبانگیر فرش دستباف ایران هم شد اما این حوزه با قدرت و کیفیت بالایی که دارد توانست بازار‌های جدیدی را جایگزین کشور‌هایی که خط قرمز ایران محسوب می‌شدند، کند.

«پنجره‌ای» برای تسهیل کسب و کار

زهرا طهرانی - گروه تجارت: سه سال از مطرح شدن ایده «پنجره واحد تجاری» می‌گذرد و در این مدت آنچنان که باید و شاید به آن توجهی نشد، اما از نیمه دوم سال گذشته به‌تدریج زمینه تحقق این امر فراهم شد که در حال حاضر هم تا حدودی جامه عمل پوشیده است.

باز هم به ایران می‌آییم

«ما دوباره به ایران خواهیم آمد. نه تنها در این نمایشگاه بلکه در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در نمایشگاه‌های صنعتی دیگر نیز مشارکت کنیم.» این را یکی از غرفه‌داران چین که در نمایشگاه ساختمان تهران غرفه دارد می‌گوید.

تسهیلات رفاهی، کلید توسعه

گروه تجارت: شاید یکی از پولسازترین صنایع و مشاغل دنیا برگزاری یک نمایشگاه چند روزه باشد! نمایشگاهی که در مدت زمانی مشخص، نمایندگانی را برای ارائه و معرفی بهترین محصولات‌شان در کنار هم جمع کرده و مردم را برای بازدید و تماشای این محصولات دعوت می‌کند.

رایزنان بازرگانی مسافر۲۱ کشور جدید

زهرا طهرانی ـ گروه تجارت: افزایش اعزام رایزنان بازرگانی به کشورهای هدف، یکی از برنامه‌های مهم و در اولویت دولت و به ویژه سازمان توسعه تجارت است که براساس دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار است این میزان از ۹رایزن به ۳۰ رایزن ارتقا یابد.