فودی به میلان می‌رود

«فودی» عروسک نمادین اکسپو میلان در تاریخ ۲۵ فوریه به طور رسمی معرفی شد.

فودی –Foody- به معنی شکمو نتیجه رقابت چندین شرکت مهم بود. در این رقابت «والت‌دیسنی» شخصیت خندانی را خلق کرد که تقریبا یادآور نقاشی‌های «آرچیمبولدو» نقاش معروف ایتالیایی است که معروف به خلق سرمای تخیلی می‌باشد. «والت‌دیسنی» نام این شخصیت خندان را «فودی» گذاشت. از سوی دیگر «فودی» تنها بخشی از عروسک اکسپو است و در واقع هر یک از اجزای سازنده عروسک به‌تنهایی شخصیتی با ویژگی‌های خاصی می‌باشد که کودکان در مسابقه‌ای آنها را نامگذاری کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت اکسپو ۲۰۱۵ در «مجمع عمومی (دفتر نمایشگاه‌های بین‌المللی» از فعالیت‌های اجرایی برگزارکنندگان اکسپو ۲۰۱۵ سخن گفت و پیشرفت‌های پروژه اکسپو میلان ۲۰۱۵ را تشریح کرد. به گفته جوزپه سالا، کمیسر دولت ایتالیا در اکسپو میلان تاکنون ۱۴۷ شرکت‌کننده رسمی متشکل از ۱۴۴ کشور و ۳ سازمان بین‌المللی برای حضور در اکسپومیلان اعلام آمادگی کرده‌اند. همچنین برای پیشبرد برنامه‌ها در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اکسپو میلان و دستیابی به اهداف این نمایشگاه بزرگ جهانی ۱۳۳ کمیسر از کشورهای علاقمند به حضور در این نمایشگاه انتخاب شده و ۱۰۶ قرارداد مشارکت نیز به امضا رسیده است.
از این حجم قرارداد منعقد شده ۵۳ قرارداد مربوط به غرفه‌های خودساز است که به گفته کمیسر دولت ایتالیا این تعداد قرارداد ساخت غرفه خودساز در تاریخ اکسپوهای پیشین بی‌سابقه بوده است. بعلاوه قرارداد ۵۱ غرفه گروهی و ۲ سازمان بین‌المللی نیز تا امروز نهایی شده و به امضای طرفین رسیده است. با توجه به زمان بر بودن ساخت غرفه‌های خودساز در فضاهای نمایشگاهی، همواره توجه به عامل «زمان» برای برگزارکنندگان و متقاضیان برپایی غرفه‌های خودساز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. بر همین اساس برگزارکنندگان نمایشگاه بزرگ اکسپو ۲۰۱۵ میلان نیز در تلاش هستند تا عامل زمان را برای احداث غرفه‌های خودساز در نظر داشته باشند. به گفته جوزپه سالا، کمیسر دولت ایتالیا و مدیرعامل شرکت اکسپو ۲۰۱۵ احداث غرفه‌های خودساز نشان‌دهنده عرضه موضوع‌های معماری متنوع به بازدیدکنندگان اکسپو خواهد بود.


چاپ