باز هم به ایران می‌آییم

«ما دوباره به ایران خواهیم آمد. نه تنها در این نمایشگاه بلکه در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در نمایشگاه‌های صنعتی دیگر نیز مشارکت کنیم.» این را یکی از غرفه‌داران چین که در نمایشگاه ساختمان تهران غرفه دارد می‌گوید.

غرفه‌داری که دعوت ما را برای صحبت می‌پذیرد، شرکتی از کشور پهناور چین است که با وجود شلوغ بودن غرفه به گرمی از صمت استقبال می‌کند.
سطح نمایشگاه صنعت ساختمان را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا به استاندارد‌های مد نظر شما نزدیک است؟
من فکر می‌کنم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به صورت مستقیم تاثیر خوبی بر جذب توریست دارد. به هر حال شرایط برگزاری این نمایشگاه را مثبت ارزیابی می‌کنم و اگر بخواهم از ۱۰ نمره به چنین فستیوالی نمره بدهم، عدد هشت را خواهم داد.

شما چه محصولی برای ارائه به مشتریان در این نمایشگاه دارید؟
ما به صورت حرفه‌ای در کار تولید پانل‌های آلومینیومی هستیم. این محصولات برای طراحی خارجی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و حالت دکوراتیو دارند. البته در کنار این به استحکام ساختمان نیز کمک می‌کنند. از همه مهم‌تر نقش عایق را هم برای ساختمان دارند و از هدر رفت انرژی در زمان سرما و گرما جلوگیری می‌کنند.
شما شناختی از بازار این محصول در ایران دارید؟
خیر. دوره اولی است که شرکت می‌کنیم و بنابراین شناخت خاصی نداریم. البته می‌دانم که ایرانیان به‌تازگی به اهمیت حفظ انرژی و صرفه‌جویی در این زمینه پی برده‌اند و بنابراین امیدوار هستم شرکت ما جای خودش را در ایران باز کند.

حتما برای سنجش کیفیت رقبای ایرانی خود به غرفه‌های دیگر سر زده‌اید فکر می‌کنید محصول شما به لحاظ کیفیت چقدر با محصولات ایرانی تفاوت دارد؟
بله. گشت و گذار کوتاهی در نمایشگاه داشتم و کیفیت محصولات کشور شما را مورد بررسی قرار دادم فکر می‌کنم محصول ما بدون رقیب باشد. به لحاظ کیفی پانل‌های شرکت ما شرایط بهتری دارند. در واقع متریالی که ما تولید می‌کنیم تاکنون در ایران تولید نمی‌شود و این به معنای عقب‌ماندگی صنعت ایران نیست بلکه پانل‌های آلومینیومی که ارائه کردیم به‌طورکلی در انحصار شرکت ماست.

آیا سال بعد هم در نمایشگاه ایران حضور پیدا می‌کنید؟
بله. از این به بعد برای مقاصد تجاری خود نه‌تنها در این نمایشگاه شرکت خواهیم کرد بلکه در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در نمایشگاه‌های صنعتی دیگر نیز مشارکت کنیم.


چاپ