شهرک صنعتی سمنان رویای منطقه ویژه در سر دارد

گروه استان‌ها: حالا که زمزمه‌های ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در سمنان به واقعیت تبدیل شده است،

«تنفس جنگل‌ها» نفس صنایع چوب و کاغذ را تنگ کرد

گروه استان‌ها: وقتی چشم‌اندازها حاکی از این است که مازندران به قطب تولید کاغذ در کشور تبدیل شود، اعداد و ارقامی که نشان می‌دهد یک‌سوم سرمایه‌گذاری استان در صنایع چوب و کاغذ انجام شده،

لکه صنعتی یا شهرک؛ مسئله این است

گروه استان‌ها: روزی که تبدیل لکه‌های صنعتی به شهرک‌های صنعتی توسط هیات وزیران مصوب شد، واحدهای صنعتی لکه صنعتی مهدی آباد هم بارقه امیدی در دل‌شان روشن شد.

۲۴ هزار فرشباف کرمانشاهی چشم به راه حمایت

گروه استان‌ها: دستان ۲۵هزار هنرمند فرشباف که با هر گره، ترکیب رنگ و نقش را در فرش به تصویر می‌کشند،

تبدیل واحدهای خرد به بنگاه بزرگ صنعتی

گروه استان‌ها: وقتی اعداد و ارقام به وضوح میزان صادرات غیرنفتی استان اردبیل را به تصویر می‌کشند، دیگر مجالی برای سخن باقی نمی‌ماند.

شهریه مهدهای کودک براساس میزان خدمات است

صمت: مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان اعلام کرد که شهریه مهدهای کودک بر اساس میزان ارائه خدمات است و بر اساس دستورالعمل و بخشنامه‌های ابلاغی از سازمان بهزیستی کشور، مبالغ شهریه مهدهای کودک در سراسر استان متناسب با میزان ارائه خدمات تعیین می‌شود.

توزیع «خاک روی» در صنعت شفاف است

مریم نظری - گروه استان‌ها: زنجان قطب صنعت روی کشور است. همین است که چشم امید صاحبان ۷۷واحد تولید شمش روی در کشور، به معدن پلکانی انگوران در شهرستان ماهنشان است.

واحدهای راکد کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شوند

گروه استان‌ها: تنها ۶۰ درصد از ۷۰۰ پروانه بهره‌برداری که تا به امروز در ۳ بخش صنعت، معدن و تجارت در استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است، فعال هستند. همین است که داریوش دیودیده رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان صنایع و معادن خواست تا پروژه‌های راکد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد را دریابند.

بی‌آبی، بیخ گوش صنعت کرمان

مریم نظری - گروه استان‌ها: خطر بی‌آبی بیخ‌گوش صنعتگران کرمانی است. استان کرمان دارای ۳۷ واحد بزرگ صنعتی است. واحدهایی که ارزش تولیدات آنها افزون‌بر ۶۲۸۴ میلیارد ریال محاسبه شده است که با برخورداری از ۲ درصد از تولیدات کارگاه‌های بزرگ صنعتی استان کرمان رتبه دهم را در کشور به خود اختصاص داده است.

حسرت بازار جهانی به دل زرشک ماند

مریم نظری - گروه استان‌ها: وقتی ۹۸درصد زرشک تولید شده در کشور در خراسان جنوبی برداشت می‌شود، بدون شک انتظارها بر آن است که نام زرشک در کنار نام استان خراسان جنوبی شناخته شده باشد اما صادرات این محصول از مبادی استان‌هایی که پرواز مستقیم به خارج از کشور دارند،