خدمات پس از فروش، پاشنه آشیل تلویزیون‌های داخلی

مریم نظری - گروه گزارش: از همان روزی که جعبه جادو پایش را به خانه‌ها گذاشت باید پیش‌بینی می‌شد که هنوز چندسال نگذشته به رکن ثابت خانه‌ها مبدل می‌شود اما این روزها در عصر رسانه و ارتباطات، دیگر سوال اصلی به ضرورت وجود تلویزیون در خانه مربوط نمی‌شود، بلکه خرید تلویزیون ساخت داخل یا خارج است که به پرسشی اساسی مبدل شده است.

سراب زیبایی یا صرف مخارج بیهوده و گزاف خانوارها

پرستو بیرانوند - گروه گزارش: صنعت زیبایی و جراحی در ایران به یکی از پردرآمدترین صنعت‌ها تبدیل شده است، این در حالی است که اقتصاد بیمه، سلامت و بهداشت در ایران از جایگاه چندان مستحکمی برخوردار نیست.

آزادی مطبوعات زمینه‌ساز توسعه صنعتی پایدار

مهری ساحلی - گروه گزارش: توسعه صنعتی پایدار فقط یک طرح، یک برنامه کوتاه‌مدت یا بلندمدت نیست، بلکه مجموعه‌ای از سیاست‌های زیربنایی است. این سیاست‌ها، شامل اجرای طرح‌های بنیادی در عرصه‌های گوناگون صنعتی، اقتصادی و حتی اجتماعی و سیاسی است.

استقرار توسعه پایدار صنعتی در گرو پایه‌ریزی مطبوعات مقتدر

مینو بدیعی - گروه گزارش: از گذر خاطره‌های دور تا رسیدن به دورانی که با کوله‌باری از تحصیل، کار، تلاش و... که می‌آیی سیمای دکتر محمدمهدی فرقانی، چهره بسیار آشنایی است.

سال‌های یخ و یخچال‌سازی

فراز حسنی - گروه گزارش: وزارت صنایع کشورمان در سال ۱۳۳۹ یعنی حدود ۵۴ سال قبل ورود نخستین یخچال‌ها را در کشورمان به ثبت رسانده است و ازآن‌پس بود که تولیدات تنها شرکت تولیدکننده یخچال یعنی «فیلور» خیلی زود مورد استقبال عموم قرار گرفت و محصولات آن کارخانه که در ۲۵ فروردین ۱۳۴۳ فعالیت تولیدی خود را در خط تولیدی در اطراف بیابان‌های شرق تهران (خیابان پیروزی امروزی) آغاز کرده بود، به خانه‌ها راه یافت.

به دنبال قطره‌های «یخ» در عطش سوزان «گرما»

حسن فرازمند - گروه گزارش: زمانی که گرمای هوا بیداد می‌کند، آن هنگام که هرم خورشید بر سرت می‌تابد، آن زمان که سراسیمه به دنبال جایی برای خنک شدن می‌گردی؛

خودآزاری و دگرآزاری؛ آسیب‌های بیکاری

بنفشه رنجی - گروه گزارش: بیکاری نه‌تنها خود یک معضل اجتماعی است، بلکه آسیب‌های دیگری نیز به‌دنبال دارد. محمد زاهدی‌اصل، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با صمت از آسیب‌های فردی و اجتماعی بیکاری و اشتغال به کار از روی اجبار می‌گوید.

رویای دست‌نیافتنی میلیون‌ها تحصیل‌کرده

گروه گزارش: جلوی یکی از دبیرستان‌های غیرانتفاعی تعداد زیادی مرد و زن به حالت انتظار ایستاده‌اند، فرزندانشان برای ساختن آینده مشغول کلنجار رفتن با پرسش‌هایی‌اند که جلویشان گذاشتند.

ضیافت‌های افطاری با سفره‌آرایی سرمایه‌داری

پرستو بیرانوند - گروه گزارش: بوق... بوق... بوق... به زنگ چهارم نرسیده یک نفر آن طرف خط تلفن جواب می‌دهد، هتل اسپیناس، بفرمایید؟ خودم را معرفی می‌کنم و می‌گویم که از روزنامه تماس گرفته‌ام و ادامه می‌دهم قصد دادن افطاری به همکاران خود را داریم.

زمانی که قطره‌ای آب هم نیست!

مهری ساحلی - گروه گزارش: کمبود آب نه مشکل دیروز، نه مشکل امروز بلکه مسئله سالیان دراز است و بی‌تردید این مشکل، مسئله فردا نیز خواهد بود. بحران کمبود آب در دنیای امروز به‌گونه‌ای است که جنگ آینده را جنگ آب مطرح می‌کنند زیرا منابع آب شیرین در کره زمین به‌سرعت در حال نابودی است و آب شیرین هم‌اکنون ارزانی بیشتر کشورهایی است که ازنظر اقتصادی توسعه‌یافته و پیشرفته به‌شمار می‌آیند.