چرخ اقتصاد در چرخش سانتریفیوژها

گروه آینه خبر: وین ۶ آغاز شده است. گفت‌وگوهایی که تا ۳۰ تیر ادامه دارد. مذاکراتی پیرامون مسئله هسته‌ای ایران که ۲۰ روز زمان می‌برد و جواد ظریف، وزیر امور خارجه در رأس هیات مذاکره‌کننده ایرانی با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت‌وگوهایی خواهند داشت.

طرح بیمه بیکاران در شورای نگهبان

گروه آینه خبر: «کاهش سرعت علمی» در حالی نمایندگان طرفداران جبهه پایداری را نگران کرده است که رییس دانشگاه صنعتی شریف از محکوم شدن اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: اتحادیه اروپا دو سال پیش دانشگاه شریف را تحریم کرده بود که سرانجام دادگاه، حکم محکومیت اتحادیه اروپا را صادر کرد چراکه بر اساس اتهامات واهی، دانشگاه شریف را تحریم کرده بود،

صدای همه باشید

محمد آقازاده - گروه آیینه: روزنامه باید صدای مردم باشد، این شعار نیست که زمانه‌اش به سر آمده باشد. روزنامه برای مردم منتشر می‌شود و باید حرف آن‌ها را هم بزند، بهترین ستایش از دولت همین صدای مردم بودن است، چراکه هیچ دولتی بدون آنکه بداند شهروندان چه می‌خواهند، نخواهد توانست کارآمد عمل کند و برنامه‌ها و اهداف طراحی‌شده را تحقق بخشد، مگر آنکه این اهداف هیچ ربطی به مصلحت مردم نداشته باشد.

دموکراسی سازمانی تنها راه افزایش بهره‌وری

محمد آقازاده - گروه آینه: شایعه است یا حقیقت دارد که بهره‌وری نیروی انسانی در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته کمتر از یک چهلم است، یعنی نیروی انسانی در ژاپن، آلمان و... ۴۰ برابر بهتر از ما کار می‌کنند و اگر این خبر درست باشد یعنی ما با یک فاجعه تمام‌عیار اقتصادی روبه‌رو هستیم.

۳ تصور غلط در مورد روابط عمومی

گروه آینه:‌ «روابط عمومی» نامی است که اگرچه زیاد به گوشمان خورده است اما معدود کسانی هستند که شناخت درستی نسبت به آن داشته باشند.

راهکار خروج غیر تورمی از رکود

گروه آینه: بسته تحلیلی دولت برای رونق اقتصادی منتشر شد. در بسته جامع پیشنهادی رونق اقتصادی پس از بررسی موشکافانه دلایل رکود تورمی کشور در سالیان گذشته، راهکارهایی برای برون‌رفت از رکود تورمی پیش‌بینی شده است.

طرح‌های خام و افزایش جمعیت

گروه آینه: مباحث پرشور جمعیتی که بیش از هر چیز تصویب جنجالی کلیات طرح افزایش جمعیت در مجلس به آن دامن زده است، همزمان با روز و هفته جهانی جمعیت دنبال شد و حتی صورت جدیدی به خود گرفت.

زنانی که بازی را عوض کرده‌اند

بنفشه رنجی - گروه آینه: در جامعه ما مشاغلی مانند معماری، عمران و مکانیک را مردان از آن خود می‌دانند و به گفته زنان شاغل در این حوزه‌ها سعی می‌کنند زنان را در آن بازی ندهند.

قسط آخر۴/۲میلیارد دلار اموال بلوکه ایران پرداخت شد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: قسط هشتم و آخر از ۴/۲میلیارد دلار اموال بلوکه ایران پرداخت شده و امیدواریم که مراحل اداری آن نهایی شده باشد.

چیزی برای پنهان کاری نداریم

لیدا ایاز: ۲.۲درصد از جمعیت بزرگسال کشور گرفتار در دام اعتیاد است و بالاترین میزان کشفیات تریاک در جهان در ایران صورت می‌گیرد. حضور فعالانه در مشارکت‌های بین‌المللی و تلاش‌های بی‌وقفه برای کاهش دادن اعتیاد شاخصه کشور ما شده است.