دوشنبه 21 خرداد 1403 - 10 Jun 2024
کد خبر: 85810
تاریخ انتشار: 1402/01/15 18:58

ببینید | بزرگ ترین مورچه روی کره زمین این هیولای ترسناک است+ ویدئو

مورچه غول پیکر، بزرگترین گونه مورچه جهان است و طول آن می‌تواند به ۴ سانتی‌متر برسد که تقریباً ۳۰ برابر بزرگتر از متوسط مورچه خانگی است. برای دیدن این اختلاف، فکر کنید که می توانیم با یک درصد از اندازه مورچه غول پیکر، حدود ۳۰ مورچه خانگی را قرار دهیم! این گونه از مورچه در جستجوی غذا می‌تواند تا ۸ کیلومتر سفر کند که برای یک مورچه، فاصله ی بسیار بزرگی است.

مورچه غول پیکر، بزرگترین گونه مورچه جهان است که طول آن به ۴ سانتی‌متر می‌رسد و تقریباً ۳۰ برابر بزرگتر از متوسط مورچه خانگی است. این موجودات جذاب در مناطق گرمسیری در سراسر جهان یافت می‌شوند و معمولاً در درختان و روی زمین زندگی می‌کنند. رنگ آن‌ها قهوه‌ای تیره و گاهی اوقات قرمز روشن است. مورچه ها همچنین می‌توانند تا ۴ سانتی‌متر رشد کنند که باعث می‌شود تقریباً به اندازه یک رتیل به نظر برسند. علاوه بر این، شناخته شده است که این گونه از مورچه در جستجوی غذا می‌تواند تا ۸ کیلومتر بپ

مورچه های غول پیکر همه چیزخوار هستند، به این معنی که هم از گیاهان و هم از حشرات کوچک تغذیه می کنند. آنها قادر به تشکیل کلنی های بزرگ تا ۴۰۰۰۰ عضو هستند و می توانند تا ۸ کیلومتر در جستجوی غذا سفر کنند. هیجان انگیزتر از همه، این موجودات قابل توجه می توانند تا ۴-۵ سال زندگی کنند!

این حشرات شگفت انگیز بینشی منحصر به فرد از دنیای مورچه ها را به ما ارائه می دهند و به ما فرصتی می دهند تا رفتار جذاب آنها را از فاصله نزدیک مشاهده کنیم. مورچه غول پیکر از اندازه و قدرت چشمگیر آنها گرفته تا تعاملات اجتماعی پیچیده آنها در مستعمراتشان، واقعا موجودی باورنکردنی است که شایسته تحسین است.

مورچه های غول پیکر موجوداتی بسیار باهوش هستند که در مقایسه با سایر حشرات، قادر به حل مسئله و یادگیری رفتارهای جدید با سهولت نسبی هستند. آنها همچنین دارای سیستم‌های ارتباطی پیچیده‌ای هستند که از فرومون‌ها استفاده می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های خود را هماهنگ کنند و در صورت لزوم دیگران را نسبت به خطر آگاه کنند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4jpxal