دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
کد خبر: 86317
تاریخ انتشار: 1402/01/30 11:04

هواشناسی تهران 30 فروردین | هوایی زیبا در انتظار تهران

به گفته اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی در این استان رگبار پراکنده در ارتفاعات و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نیمه‌جنوبی آن پیش‌بینی می‌شود.

به گفته آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران در طی پنج روز آینده شامل آسمان صاف تا قسمتی ابری با وزش باد و رشد ابر‌های جوششی فصلی در ارتفاعات، به‌ویژه ارتفاعات بالادست در ساعات بعد از ظهر، که ممکن است با رگبار پراکنده و احتمال رعدوبرق همراه باشد، خواهد بود. از جمعه شب تا روز یکشنبه (۱ تا۳ اردیبهشت) در پاره‌ای نقاط استان به‌ویژه در نیمه‌جنوبی گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش موقتی گردوخاک مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران پنجشنبه (۳۱ فروردین) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روزجمعه (اول اردیبهشت) قسمتی ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و اواخر وقت وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3qx9mn