چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
کد خبر: 96662
تاریخ انتشار: 1402/08/15 09:27

فروردین: احکام فصل ورزش لایحه برنامه هفتم توسعه رضایت بخش نیست

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احکام فصل ورزش لایحه برنامه هفتم توسعه رضایت بخش نیست،گفت: امیدواریم با تصویب پیشنهادات الحاقی بتوانیم این فصل را تقویت کنیم.
فروردین: احکام فصل ورزش لایحه برنامه هفتم توسعه رضایت بخش نیست

محمد مهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درمورد فصل ورزش لایحه برنامه هفتم توسعه،گفت: فصل ورزش در لایحه دولت ضعیف دیده شده بود. در کمیسیون تلفیق پیشنهاداتی مطرح شد و  تا حدودی این فصل تغییر کرد و خوشبختانه برخی از احکام مصوب کمیسیون در صحن نیز رای آورد ولی بازهم احکام این فصل رضایتبخش نیست.

وی، اظهار داشت: چند حکم خوب پیرامون اعتبارات حوزه ورزش، تقویت زیر ساخت ‌های ورزشی و اینکه توزیع ارزش افزوده آن به چه شکل باشد در صحن رای آورد.در حال حاضر نیز نمایندگان چند پیشنهاد خوبالحاقی دارند که امیدواریم هیات رئیسه مجلس برای تقویت فصل ورزشاجازه طرح این پیشنهادات الحاقی را بدهد.

وی، تاکید کرد: یکی از بندهای که در فصل ورزش به کمیسیون تلفیق برای بررسی دقیق ارجاع شد در مورد بکارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی  و خاص ریاست فدراسیون ها بود. در این بند آمده بود که ریاست  فدراسیونها برای بازنشستگان شغل محسوب نمی شود ومی‌توانند به عنوان ریاست فدراسیون ها به کارگرفته شوند.

وی،افزود: اختلاف نظرهای در این بند بود که پیشنهاد اولیه رای نیاورد در واقع مخالفین تاکید داشتند که وقتی کسی بازنشسته می شود انرژی لازم  برای مدیریت را ندارد و اگر قرار است اتفاقی بیفتد باید در هیات رئیسه باشد تقریبا این پیشنهاد رد شده است ولی احتمال اینکه مجددادر صحن مطرح شود وجود دارد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3nxmeg