پنج‌شنبه 09 آذر 1402 - 30 Nov 2023
تاریخ انتشار: 1402/08/30 06:53
کد خبر: 97509

علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو و نحوه تشخیص آن

در این مقاله به بررسی علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو و همچنین نحوه تشخیص این مشکل در جاروبرقی دوو می پردازیم.
علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو و نحوه تشخیص آن

گاهی اوقات هنگام کار با وسایل برقی ممکن است متوجه برخی از مشکلات از جمله کار نکردن یا سوختن آنها شویم؛ در واقع موتور وسایل برقی خانگی پیش از سوختن برای مدتی ضعیف می‌شود. علائم ضعیف شدن موتور جاروبرقی کاملاً مشخص و واضح هستند. به طور مثال علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو شامل مواردی همچون بوی نامطبوع یا کم شدن قدرت موتور است. زمانی که شما چنین علائمی را مشاهده کردید؛ باید هرچه سریعتر جاروبرقی خود را به دست یک تعمیرکار یا اینکه نمایندگی مجاز تعمیرات دوو بسپارید. در ادامه به نشانه‌های مختلف از کار افتادن موتور جاروبرقی دوو جهت جلوگیری از سوختن کامل آن اشاره کرده‌ایم.

نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی دوو

آشنایی با نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی به شما کمک می‌کند که قبل از خرابی کامل موتور و از کار افتادن آن اقدامات لازم جهت تعمیر موتور را انجام بدهید‌ البته نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی دوو با سایر وسایل الکترونیکی یا جاروبرقی‌های برندهای دیگر کمی متفاوت است. با بررسی این علائم و همچنین آشنایی کامل با آنها می‌توانید؛ از خسارت‌های بسیار زیاد احتمالی جلوگیری کنید. توجه کنید علائمی که برای سوختن موتور جاروبرقی در نظر می‌گیریم؛ در اغلب موارد باعث از کار افتادن کامل جاروبرقی دوو خواهند شد. بنابراین پس از مشاهده هر یک از این علائم باید کاملاً مسئله را جدی بگیرید و هرچه سریع‌تر تعمیرکار حرفه‌ای نمایندگی جاروبرقی دوو را خبر کنید. البته اگر تعمیرات جاروبرقی را به نمایندگی‌های مجاز آن بسپارید؛ کار شما آسان‌تر خواهد شد و تعمیرات در مدت زمان کمتری انجام می‌شود.

نیم سوز شدن موتور جارو برقی دوو

یکی از نشانه‌های رایج از کار افتادن موتور جاروبرقی دوو نیم سوز شدن آن است. اصطلاح نیم سوز به حالتی اشاره دارد که جاروبرقی علی رغم کار کردن مداوم کیفیت قبل را ندارد. در واقع نیمسوز شدن موتور جاروبرقی به علت خراب شدن یا از کار افتادن کامل قطعات داخلی آن اتفاق می‌افتد. در چنین شرایطی لازم نیست که نگران شوید؛ زیرا تعمیرات جاروبرقی قبل از خرابی کامل آن معمولاً طی ۲ الی ۳ روز قابل انجام است. البته به محض اینکه متوجه شدید جاروبرقی دوو شما نیم سوز شده است و علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو را مشاهده کردید؛ از کار کردن با آن تا زمان خبر کردن تعمیرکار دست بکشید. کار کردن با جاروبرقی در حالت نیم سوز ممکن است باعث خرابی کامل سایر قطعات آن هم بشود.

صداهای اضافی و نویز از داخل موتور

یکی دیگر از نشانه‌های واضح خراب شدن و علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو صداهای اضافی یا نویز مانند از داخل موتور هنگام کار کردن با جاروبرقی است. در صورتی که چنین علائمی را مشاهده کردید؛ به احتمال بسیار زیاد موتور جاروبرقی دوو شما دچار خرابی شده است. در بهترین حالت یکی از قطعات داخلی موتور مانند فن هوا یا اینکه سایر اتصالات جاروبرقی نیازمند تعمیر هستند. هرگاه شما احساس کردید هنگام کار با جاروبرقی صداهایی که از آن خارج می‌شوند مانند قبل نیست؛ باید به این مسئله شک کنید‌. در واقع امکان تشخیص صداهای اضافی و نویز بسیار ساده است. فردی که طولانی مدت با این جاروبرقی کار کرده است، سریعاً متوجه تفاوت صدای نویز و صدای عادی جاروبرقی خواهد شد.

بوی نامطبوع از داخل موتور

حتماً شما هم تا به حال متوجه بوی سوختگی وسایل الکتریکی شده‌اید. علت این بوی نامطبوع جرقه‌های قطعات الکتریکی داخل موتور وسایل برقی از جمله جاروبرقی است‌. یکی از دلایل واضح از کار افتادن جاروبرقی و همچنین علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو همین بوی نامطبوع یا بوی سوختگی است. اگر شما متوجه بوی نامطبوع از داخل موتور شدید بهتر است هر چه سریعتر جاروبرقی را خاموش کنید. در چنین شرایطی اگر با جاروبرقی کار کنید ممکن است؛ تعمیر مجدد آن غیر ممکن شود. بنابراین علت هرگونه بوی نامطبوع را از داخل جاروبرقی بررسی کنید. همچنین در صورتی که با این نوع بو آشنایی ندارید؛ می‌توانید از تکنسین نمایندگی خدمات پس از فروش دوو پشتیبان کمک بگیرید.

از بین رفتن قدرت جارو برقی دوو

یک دلیل واضح سوختن موتور جاروبرقی دوو از بین رفتن قدرت جاروبرقی است. به طور مثال جاروبرقی کار می‌کند؛ اما همان قدرت سابق و همیشگی را ندارد. دلیل از بین رفتن قدرت جاروبرقی خراب شدن یا سوختن یکی از قطعات داخل جاروبرقی است. اگر زمانی که متوجه از بین رفتن قدرت معمول جاروبرقی شدید؛ کار با آن را همچنان ادامه بدهید؛ مطمئناً سایر قطعات داخل جاروبرقی هم آسیب خواهند دید. از آن زمان به بعد که اولین نشانه را بررسی کردید تا زمانی که جاروبرقی به طور کامل از کار بیفتد متوجه نشانه‌های دیگری از جمله بوی نامطبوع یا صداهای اضافه خواهید شد‌

کم شدن کیفیت مکندگی جاروبرقی دوو

قدرت مکش جاروبرقی اهمیت بسیار زیادی دارد‌ در واقع زمانی که متوجه می‌شوید جاروبرقی مثل قبل گرد و غبار یا ضایعات کوچک روی زمین را جمع نمی‌کند؛ باید نسبت به خراب شدن موتور آن شک کنید. قدرت مکش جاروبرقی ارتباط مستقیمی با موتور آن دارد. بنابراین یکی دیگر از علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو کم شدن کیفیت مکندگی این جاروبرقی است. در چنین شرایطی بهتر است حتماً با نمایندگی مجاز تعمیرات دوو تماس بگیرید و نحوه تعمیر جاروبرقی را از آنها بپرسید. گاهی اوقات تعمیرات شامل ضمانت کالا خواهند شد؛ اما اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد باید آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

عدم امکان تنظیم درجه موتور

زمانی که درجه مکندگی موتور جاروبرقی را بالاتر می‌برید؛ قدرت جاروبرقی هم باید به شکل واضحی بیشتر شود. اما اگر موتور جاروبرقی سوخته باشد؛ امکان تنظیم درجه موتور را نخواهید داشت. یکی از علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو همین تنظیم نشدن درجه آن است. در چنین شرایطی بهتر است از کار کردن با جاروبرقی اجتناب کنید و آن را از برق بکشید. به احتمال بسیار زیاد یکی از قطعات جاروبرقی دچار آسیب جدی شده است. برای تعمیر جاروبرقی هرچه سریعتر اقدام کنید و یا اینکه در صورت وجود مشکلات کارخانه‌ای تعمیر آن را به نمایندگی مجاز جاروبرقی واگذار کنید.

تشخیص سوختن موتور جاروبرقی

همانطور که متوجه شدید علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو کاملاً واضح هستند. در واقع در صورتی که در زمینه تعمیرات وسایل الکتریکی اطلاعات کافی هم نداشته باشید؛ متوجه این علائم خواهید شد. مهمترین نکته در اینجا پیگیری هرچه سریعتر علت خرابی و همچنین درست کردن آن تا زمان استفاده مجدد است. به محض اینکه متوجه خراب شدن جاروبرقی و سوختن موتور آن شدید؛ از کار کردن با جاروبرقی دست بکشید و به دنبال راه چاره‌ای برای تعمیرات قطعات داخلی موتور باشید. اگر خودتان تخصص کافی در زمینه تعمیر قطعات الکترونیکی را ندارید؛ به هیچ وجه به داخل جاروبرقی دست نزنید و نظر یک تعمیرکار ماهر و حرفه‌ای را بپرسید.

 

برچسب ها : دوو,تعمیر لوازم خانگی


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3gwdan