شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
کد خبر: 18042
تاریخ انتشار: 1401/04/13 01:48

آیا رایتینگ آیلتس سخت است؟؟

نگران نباشید اگر در رایتینگ و لیسنینگ آیلتس ضعف دارید می توانید در بهترین آموزشگاه زبان دوره های آیلتس را به راحتی و بدون هیچ نگرانی طی کنید و در آزمون آیلتس نمره قابل قبولی کسب کنید.

در آزمون آیلتس اگر شرکت کننده در امتحان لیستنینگ متوجه موضوع نشود سوالات در اختیار او است و اگر از پاسخ مطمئن نباشد می تواند همیشه حدس بزند تا حداقل نمره را بگیرد. در امتحان اسپیکینگ نیز سوالاتی در اختیار شما قرار می گیرد حتی اگر سوالی را بلد نباشید سوال بعدی شانسی است تا بتوانید نمره بگیرید. در امتحان رایتینگ اگر شما سوالی را بلد نباشید به هیچ عنوان نمی توانید نمره قبولی بگیرید.  اما نگران نباشید اگر در رایتینگ و لیسنینگ آیلتس ضعف دارید می توانید در بهترین آموزشگاه زبان دوره های آیلتس را به راحتی و بدون هیچ نگرانی طی کنید و در آزمون آیلتس نمره قابل قبولی کسب کنید.
 
 

شماره تماس شعبات گات

از رایتینگ آیلتس چه می دانید؟؟!

در این امتحان متنی به شما داده می شود و در ادامه سوالی به شما داده می شود که باید در مورد آن حداقل 250 کلمه بنویسید. برای مثال: 
 
امروزه به نظر می رسد که ارزش یک شخص بر اساس جایگاه اجتماعی و داشتن ملک و اموال سنجیده می شود. ارزش های قدیمی، مانند شرافت، مهربانی و اعتماد دیگر مهم به نظر نمی رسند.
 شما تا چه حد با این عقیده موافق یا مخالف هستید؟
 
برای پاسخ دادن به این سوال باید حداقل یک دقیقه برای سوال وقت بگذارید و در متنی که می خواهید بنویسید فکر کنید که سوال از شما چه مقاله ای می خواهد. سپس شما به این مقاله از نظر موافق و مخالف نگاه می کنید اینکه (که مردم بر اساس جایگاه اجتماعی سنجیده می شوند) بعد از آن از یک نظر دیگر نگاه می کنید (که مردم بر اساس ارزش های قدیمی سنجیده می شوند) سپس به یک نتیجه درست می رسید.

 آیا می دانید دلیل دشواری آیلتس چه چیزی می تواند باشد؟

پیدا کردن یک روش برای مهارت نوشتن برای زبان آموزان سخت است.
 
سختی این مسئله به دو موضوع بر می گردد: 1. نظام آموزشی ایران و پا فشاری زیاد در  (از بر کردن) و فکر کردن و پیدا کردن پاسخ. 2. نداشتن جایگاهی برای خواندن ایرانی ها و  نداشتن آگاهی نسبت به برخی موضوعات.
نا آگاهی برخی زبان آموزان در نخواندن  به مهارت نوشتن نیز لطمه می زند.
حل این مشکل می تواند خواندن بسیار متن و موضوع های جالب باشد.

 
 می خواهیم شما را با روش های تقویت رایتینگ آشنا کنیم:

1تقویت مهارت خواندن :(reading)برای اینکه بتوانید بهتر بنویسید باید بخوانید زیرا رایتینگ و ریدینگ باهم ارتباط مستقیمی دارند و افرادی که مهارت خواندن بالایی دارند قطعا در نوشتن هم تسلط کافی می توانند داشته باشند. 
 
2 نوشتن خاطره: برای بهبود نویسندگی راحت ترین و ابتدایی ترین روش خاره نویسی است. مهارت نوشتن نیز مانند سایر مهارت ها نیاز به  تمرین و تکرار دارد که راحت ترین ابزار آن خاطره نویسی است. برخی از افراد شاید از نوشتن خاطره نویسی لذت چندانی نبرند و بعد از مدتی کنار بگذارند، باید سعی کنید که برای یادگیری زبان روش هایی را انتخاب کنید که از انجام ها لذت می برید. سعی کیند از همین امروز دفرچه کوچکی را بر دارید و تمام احساسات و فعالیت هایی که در طول روز انجام داده اید را به زبان انگلیسی بنویسید. برای مثال: 


 
Today, I posted a picture on my social media account
Today, I posted a picture on my Instagram
Today, I posted a picture on my Instagram about my poppy
 

3افزایش دایره لغات: لغات ابزار اصلی مهارت نوشتن است. هرچه قدر که دایره لغات شما بیشتر و گسترده تر باشد مهارت نوشتن شما بهتر و بهتر می شود. یادگیری لغات جدید نیز باعث زیبا تر شدن نوشته ی شما می شود. اما یادگیری این لغات جدید به مراتب سخت تر است زیرا حس می کنید لغات قبلی یادتان رفته و در زمان نوشتن به یاد ندارید. 
اما باید تلاش خود را بالا ببرید و دایره لغات خود را بسیار افزایش دهید زیرا در امتحان بسیار در نوشته کاربرد دارد.
 
 

آیا رایتینگ آیلتس سخت است؟

 
 بخش دوم رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش

در این بخش متنی به شما داده می شود و از شما سوالی پرسیده می شود.


A person’s worth nowadays seems to be judged according to social status and material possessions. Old-fashioned values, such as honour, kindness and trust, no longer seem important

 
به نظر می‌رسد امروزه ارزش یک فرد بر اساس موقعیت اجتماعی و مایملک فیزیکی او محاسبه شود. اینطور که پیداست ارزش‌های قدیمی همچون عزت، محبت و اعتماد دیگر اهمیت ندارند.
 
 
تا چه حد با این نظر موافق هستید یا مخالفت می‌کنید؟
برای پاسخ به این سوال باید دلیل خود را به صورت یک متن چند سطری بنویسید که حداقل 250 کلمه در آن باشد.
همان طور که قبلا گفته شد ابتدا باید چند دقیقه روی سوال تمرکز داشته باشید تا بتوانید موضوعی مناسب برای مقاله ی خود انتخاب کنید و بنویسید. سپس باید نظر موافق و مخالف در مورد موضوع خود داشته باشد و آن را گسترش دهید.

 
نمره دهی در رایتینگ آیلتس به چه صورت است؟

 به هر معیار شما نمره 1 تا 9 می دهند، همچنین هر کردام از این معیار ها 25 درصد نمره شما را تشکیل می دهد. بعد از نمره دهی هر چهار معیار میانگین آنها حساب می شود که نمره نهایی رایتینگ برای تسک های متفاوت محسوب می شود.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2raqqy