جمعه 11 اسفند 1402 - 01 Mar 2024
کد خبر: 17826
تاریخ انتشار: 1401/04/05 06:11

ساخت قطعه گارد محافظ لاستیک دامپتراک‌های معدنی با حمایت گل‌گهر

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل‌گهر از ساخت قطعه گارد محافظ لاستیک دامپتراک‌های معدنی با حمایت حمایت شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر و پیمانکاران گهر همکار و آرمان‌گهر خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مصطفی عبداللهی عنوان کرد: این قطعه با حمایت شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر و پیمانکاران گهر همکار و آرمان‌گهر، توسط گروه صنعتی صراط فتح سیرجان ساخته شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین قطعات ارز بر زنجیره فولاد و معدن کشور، لاستیک دامپتراک‌های معدنی است، گفت: تولید این قطعه به حجم سرمایه‌گذاری عظیمی نیاز دارد که شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در گام اول، رویکرد کاهش مصرف این قطعه را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل‌گهر اظهار کرد: تاکنون 2 اقدام برای کاهش مصرف لاستیک دامپتراک‌های معدنی تدوین و اجرا شده که شامل روکش لاستیک‌های معدنی و گارد محافظ لاستیک بوده است.

عبداللهی افزود: گارد محافظ لاستیک که شرکت RUD آلمان طراح و تولیدکننده آن با برند تجاری SideFlux است، از آسیب به دیواره کناری لاستیک جلوگیری می‌کند، اما در معادن به‌خاطر وجود سنگ‌های تیز و دید نداشتن کامل لاستیک‌ها توسط راننده به‌ویژه لاستیک عقب سمت شاگرد، پارگی لاستیک از ناحیه دیواره کناری به‌صورت متعدد اتفاق می‌افتد و گاه لاستیک با سطح آج مناسب، به‌دلیل پارگی از دیواره کناری، قابلیت ادامه کار را از دست داده و پیمانکاران مجبور به تعویض لاستیک می‌شوند.

وی بیان کرد: براساس تفاسیر فوق، پروژه ساخت گارد محافظ لاستیک، توسط گروه صنعتی صراط فتح سیرجان در دستور کار قرار گرفت و نخستین نمونه آن روی یکی از دامپتراک‌های پیمانکاران منطقه گل‌گهر برای تست عملیاتی نصب شد، تا در صورت موفقیت‌آمیز بودن تست عملیاتی، تولید انبوه آغاز و روی کلیه دامپتراک‌ها و سایر ماشین‌آلات معدنی نصب شود.

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل‌گهر افزود: این قطعه نه‌تنها در معادن منطقه گل‌گهر، بلکه در کلیه معادن ایران کاربرد دارد و کمک شایانی به کاهش مصرف لاستیک و خروج کمتر ارز از کشور خواهد کرد.

عبداللهی ضمن تشکر از همکاران واحدهای تعمیرات و آپارات شرکت‌های گهر همکار و آرمان‌گهر که در طول مراحل ساخت، با انتقال دانش و تجربیات خود، به انجام پروژه کمک کردند، گفت: امیدواریم با همفکری و تلاش یکدیگر شاهد اعتلای بیشتر صنعت کشور باشیم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/27qgen