واردکنندگان رسمی موبایل معرفی شدند

قائم‌مقام رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام آخرین فهرست واردکنندگان قانونی تلفن همراه به کشور گفت: واردات ۱۵شرکت در بازار موبایل رسمی است.

صنعت، حاضرغایب در اقتصاد ایران

شکوفه حبیب‌زاده - گروه صنعت: صنعت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد در کشورهای پیشرفته، سهم کمی از اقتصاد ایران را به خود اختصاص داده است. امری که همیشه باوجود تاکیدهای دولت‌های مختلف برای توجه بیشتر به این بخش، نادیده گرفته می‌شود.

مشکل مسکن با سیاست‌های جزئی حل نمی‌شود

یلدا یزدان‌فرحی - گروه صنعت: صنعتی‌سازی ساخت‌وساز در ایران از آن دست موضوعاتی است که با چالش‌ها و موانع زیادی روبه‌رو است. نبود زیرساخت‌های ورود فناوری‌های روز دنیا، نبود ظرفیت‌های اجرایی صنعتی‌سازی، نبود آگاهی عمومی از مزایای صنعتی‌سازی ساختمان و میل به سنتی‌سازی از عمده موضوع‌های مرتبط با عدم پیشرفت این صنعت در ایران از سوی کارشناسان این بخش عنوان می‌شود.

راهی جدید برای خانه‌دار شدن

گروه ساختمان: نوسانات قیمت مسکن، وزارت راه و شهرسازی را برآن داشت تا درخواست خود مبنی بر اختصاص وام ۵۰ درصدی خرید خانه را به بانک مرکزی ارائه دهد و با توجه به اینکه بانک‌ها برای پرداخت این وام رایزنی کردند، اما بانک مرکزی زیربار پذیرش این طرح نمی‌رود.

سپاه صنعت، یاران تولید

شکوفه حبیب‌زاده – گروه صنعت: با وجودی که رئیس‌جمهوری از تصمیم‌های جدیدی مبنی بر اشتغالزایی و ایجاد ۱۹۰ هزار شغل تا پایان سال خبر می‌دهد، طبق آمارهای رسمی کشور حدود ۲میلیون و ۵۰۰هزار نفر بیکار مطلق عموما زیر ۳۰سال در کشور داریم که بخش قابل‌توجهی از این گروه بالغ بر ۱میلیون و ۲۰۰هزار نفر را تنها فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها تشکیل می‌دهند.

۱۱۵ میلیارد دلار از کشورهای دیگر طلب داریم

شکوفه حبیب‌زاده - گروه صنعت: وابستگی به درآمدهای نفتی در ایران سابقه‌ای طولانی دارد. چه در زمانی که انگلیس بر چاه‌های نفت کشور فرمانروایی می‌کرد چه زمانی که مصدق، صنعت نفت ایران را ملی کرد، اقتصاد ایران بر پاشنه درآمدهای نفتی می‌چرخید.

اولویت‌های بخش صنعت چیست؟

شکوفه حبیب‌زاده - گروه صنعت: بخش تولید در کشور در سال‌های اخیر با مشکلات فراوانی روبه‌رو بود و به سبب فضای اقتصادی نامساعد، بسیاری از فعالان این حوزه به حاشیه رانده شدند.

برخورد محتاطانه با نظام بانکی بزرگترین چالش بسته سیاستی دولت

صمت: اعضای مجمع کارآفرینان ایران معتقدند، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین چالش در بسته سیاست‌های دولت برای خروج غیرتورمی، سیاست‌گذاری محتاطانه و با جانب احتیاط در بخش سیاست‌های پولی و بانکی است.

بنگاه‌داری بانک‌ها، کام تولیدکنندگان را تلخ کرد

شکوفه حبیب‌زاده - گروه صنعت: با شرایط رکود تورمی اقتصاد ایران، واحدهای تولیدی روزبه‌روز با مشکلات بیشتری مواجه شدند. افزایش نرخ ارز، شرایط نابسامان بازار و بهره‌های بالای بانکی، صنعتگران را مجبور به دریافت تسهیلات بیشتری کرد.

پرواز غول‌های آهنی بر فراز آسمان ایران

زهرا فریدزادگان - گروه صنعت: بخش حمل‌ونقل هوایی به عنوان یکی از ارکان زیربنایی هر کشوری محسوب می‌شود و در فرآیند توسعه و پایداری آن کشور نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.