آسمان اقتصادی اروپا آفتابی نیست!

فرانک میرزایی – گروه تجارت: مدتی است که اقتصاد اروپا در شرایطی قرارگرفته که با هشدار «بحران» از آن یاد می‌کنند. شرایط متعددی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این اتحادیه در شرایط رکود قرار گیرد.

چین؛ بازیگر اصلی اقتصاد جهانی

فرانک میرزایی - گروه تجارت: کشور چین با توجه به جمعیت میلیاردی و منابع طبیعی اندک توانسته است به‌عنوان یک قدرت اقتصادی در جهان ظهور کند، به‌طوری‌که اقتصاد این کشور از سال ۱۹۷۸ تا سال ۲۰۱۰ (طی ۳۲ سال) به‌طور تقریبی از میانگین رشد ۱۰درصد برخوردار بوده که باعث شده است درآمد سرانه آن طی حدود سه دهه از ۱۶۵ دلار به بیش از ۱۰۰۰ دلار برسد.

آزادراهی برای ورود به اقتصاد آزاد

فرانک میرزایی - گروه تجارت: رشد و گسترش مناطق آزاد اقتصادی، مزیت‌های بسیاری را برای کشورهای میزبان ایجاد کرده و توانسته است کشورهای درحال‌توسعه را در پیمودن فرآیندهای صنعتی شدن هدایت کند.

دروازه‌های ثروت با تبلیغات باز می‌شود

فرانک میرزایی - گروه تجارت بین‌الملل: سالیان دور، زمانی که جوامع بشری متشکل از شهرهایی با جمعیت کم بودند، بنگاه‌های تجاری برای فروش محصولات خود تنها به فاکتور جمعیت توجه داشتند.

وقتی سرعت چاشنی تجارت می‌شود

فرانک میرزایی- گروه تجارت: تجارت الکترونیک واژه‌ای است که برای تجارت از طریق سیستم‌های اطلاعاتی، ارتباطی به‌کار می‌رود.

تجارتی پرسود با طعم خوراکی

فرانک میرزایی - گروه تجارت: آمار منتشر شده از رشد ۲ برابری میزان تجارت جهانی مواد غذایی در طول ۳۰ سال اخیر خبر می‌دهد و این در حالی است که به گواه آمار، حجم تولید مواد غذایی در این سال‌ها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد یافته است.

تجارت تلخ

فرانک میرزایی - گروه تجارت: بارها برای شما هم پیش آمده که برای آرام کردن روح و جسم‌تان، طعم تلخ قهوه را امتحان کنید.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای دروازه‌ای برای خرید بهتر

فرانک میرزایی - گروه تجارت: بحث کاهش قیمت تمام‌شده کالا و خدمات از مباحثی است که در سال‌های اخیر، توجه و نظر بسیاری از صاحبنظران و کارشناسان حوزه تنظیم بازار را به خود مشغول کرده است

ساز ارگانیک‌ها کوک نیست

فرانک میرزایی- گروه تجارت: محصولات ارگانیک حدود ۶۴ میلیارد دلار از تجارت جهان در سال ۲۰۱۱ را به خود اختصاص داده است.

تجارت روی لبه تیغ

فرانک میرزایی- گروه تجارت: هیتاچی، سونی، پاناسونیک، توشیبا و بسیاری از این نام‌ها سال‌هاست که در خانه‌های ما و همه مردم دنیا جایگاه مخصوص به خود را دارد.